Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tokat tazminatı'nı öğrencilere dağıttı

Şırnak'ta 2 yıl önce BDP'li Tuncel'in tokat attığı polis müdürü Çetiner kazandığı 36 bin lira tazminatın ilk taksiti olan 5 bin 200 lirayı, şehit çocuklarına ve yoksul öğrencilere dağıttı

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Şırnak'ın Silopi ilçesinde 21 Mart 2011'deki Nevruz kutlamaları sırasında BDP'li grubun, adliye ve diğer kamu binalarına taşlı, molotoflu ve havai fişekli saldırı yapacağı ihbarı üzerine polis yürüyüşe izin vermedi. Aralarında BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de bulunduğu grup yürümekte ısrar edince, polis müdahalede bulundu. Bu sırada, müdahaleye tepki gösteren Tuncel, tartıştığı Şırnak Emniyet Küdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat attı. Olay sonrası Çetiner önce savcılığa başvurarak, Tuncel hakkında "Görevi başındaki kamu görevlisine fiili ve sözlü saldırı" suçlamasıyla şikâyetçi oldu. Ancak savcılık, Tuncel'in milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle fezlekeyi TBMM'ye gönderdi.

36 BİN LİRA TAZMİNAT

Ardından Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Çetiner, aynı gerekçelerle 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davayı, 27 Mart 2013'te sonuçlandıran mahkeme, Tuncel'i 25 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Ancak Tuncel, yasal faiziyle birlikte 36 bin 720'lirayı bulan tazminatı ödemedi. Bunun üzerine icraya başvuran Çetiner, Tuncel'in İstanbul'daki evine haciz koydurdu. Haciz işleminin ardından anlaşan iki tarafın avukatları, icra mahkemesine başvurarak, tazminatın 14 taksit halinde Tuncel'in milletvekili maaşından kesilmesini istedi. Çetiner'de önceki hafta tazminatın ilk iki taksit olan 5 bin 200 lirayı tahsil etti.

50 ÖĞRENCİYE DAĞITTI

Ardından da bu parayı Şırnak Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Müdürlüğü aracılığıyla, Şırnak merkezde bulunan İstiklal İlkokulu'nda eğitim gören, şehit çocukları ile maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye, nakit, kırtasiye malzemesi, ayakkabı ve giyim eşyası olarak kendi elleriyle dağıttı. Şehit olan asker ve korucu çocukları ile gazi ailelerinde yardımda bulunduklarını söyleyen Çetiner, tazminatı tahsil ettikçe dağıtacağını söyledi.

TOKAT BÜYÜK TEPKİ ALMIŞTI
Sebahat Tuncel'in Murat Çetiner'e tokat atması (üstte), büyük tepki toplamıştı. Çetiner (solda) kazandığı 36 bin liralık tazminatın ilk taksiti olan 5 bin 200 lirayı şehit çocukları ve yoksul öğrencilere dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tokat tazminatı'nı öğrencilere dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN