Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'nın havası Çakıcı'ya yaramadı

Organize suç örgütü lideri 60 yaşındaki Alaattin Çakıcı'ya Adana'nın nemli havası yaramadı. İzmir'den Adana'ya nakledildiği günden beri sağlığı düzelmeyen Çakıcı, başka cezaevine naklini istiyor. Çakıcı, 4 aydan bu yana Adana Kürkçüler F Tipi cezaevinde kalıyor.

Giriş Tarihi: 10.10.2013 17:17 Güncelleme Tarihi: 10.10.2013 17:19
Çakıcı, İzmir F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ayhan Çapacı'ya yapılan silahlı saldırı sonrası, olayın azmettiricisi olduğu iddiaları üzerine 28 Mayıs 2013 günü Adana F Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna nakledilmişti.

Sarıçam Kürkçüler Cezaevleri Aile Sağlığı Merkezi'nde yapılan sağlık kontrolünde Çakıcı'nın; böbrek, kalp, hipertansiyon ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı için sürekli takip ve kontrol altında bulundurulması gerektiği belirtildi. Çakıcı için hazırlanan raporda şöyle denildi: "Şikayetlerini arttıran nemli, kimyasal kokulu ve tozlu ortamlardan kaçınması gerekir. Adana'nın hava şartları ve nem oranları da dikkate alındığında hekimliğimizce Çakıcı'nın bünyesinde her türlü donanıma sahip sağlık kuruluşlarını içeren bir cezaevine nakli uygun görülmektedir." denildi.

Çakıcı, ayrıca TOKİ Numune Hastanesi'nden aldığı başka bir raporu da ekleyip Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden başka bir cezaevine naklini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın havası Çakıcı'ya yaramadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN