Başbakanlığın, 'Sessiz Devrim'i duyulacak

Demokratikleşme Paketi'ndeki reformlar ve son 10 yılda gerçekleştirilen demokratikleşme hamlelerinin anlatıldığı Sessiz Devrim kitabı İngilizceye çevrilerek elçiliklere gönderilecek

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Başbakanlık tarafından hazırlanan ve Türkiye'nin son 10 yıllık demokratikleşme sürecine ışık tutan 'Sessiz Devrim' adlı kitap İngilizceye çevrildi. Arapça, Kürtçe ve Fransızcası da hazırlanan Sessiz Devrim'in İngilizcesi Türkiye'de bulunan yabancı ülke temsilciliklerine gönderilecek. Başbakanlığa bağlı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı tarafından geçen Temmuz ayında hazırlanan 'Sessiz Devrim' kitabndaı 2002-2012 arasında gerçekleşen reformlar detaylı bir şekilde anlatılıyor. AK Partili milletvekillerine de dağıtılan kitap, şimdi de dünyaya açılıyor. Birçok yabancı dilde yayınlanması için çalışmaları süren Sessiz Devrim kitabı ilk olarak İngilizceye çevrildi. Türkçesi "Türkiye'de Demokratik Değişim ve Dönüşüm Envanteri 2002- 2012" adıyla yayınlanan kitabın İngilizcesi de "The Silent Revolution: Turkey's Democratic Change and Transformation Inventory (2002-2012)" adıyla hazırlandı. İngilizce olarak hazırlanan 270 sayfalık kitap, Demokratikleşme Paketi'nin de izlerini taşıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 28 maddelik Demokratikleşme Paketi'nde bulunan ve hayata geçirilen reformlar da Sessiz Devrim'in İngilizce baskısında yer alıyor. Kitapta Mor Gabriel Manastırı arazisinin manastır vakfına iade edilmesi önemle anlatılıyor. Ayrıca kurban derisi, fitre ve zekat toplama konusundaki kısıtlamaların kaldırılması, Kılık Kıyafet Yönetmeliği'nin değiştirilerek kamu kurumlarında başörtüsü yasağının kaldırılması, ilkokullardaki öğrenci andı uygulamasının kaldırılması da yine kitabın İngilizce baskısında bulunuyor.

DÜŞÜNCE KURULUŞLARI

Kitabın Arapça, Kürtçe ve Fransızca gibi farklı dillere çeviri için çalışmaların sürdüğü öğrenilirken, İngilizce baskısı Türkiye'deki yabancı ülke temsilciliklerine gönderilecek. Kitap ayrıca Türkiye'nin yabancı ülkelerdeki temsilciliklerine, uluslararası düşünce kuruluşlarına ve araştırma merkezlerine de ulaştırılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlığın, 'Sessiz Devrim'i duyulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN