Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Yılmaer, son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Üyesi, Basın Şeref Kartı ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi Hasan Yılmaer, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye basın, spor, siyaset dünyasından birçok tanınmış kişi ve sevenleri katıldı.

Giriş Tarihi: 21.10.2013 17:06 Güncelleme Tarihi: 21.10.2013 17:08
Hayatını kaybeden Gazeteci Hasan Yılmaer'in cenaze namazı Beşiktaş'ta bulunan Afet Yolal Camiin'de kılındı. Cenazeye Aydın Doğan, Fikret Orman, Ali Şen, Mustafa Sarıgül, İbrahim Kutlay, Halit Kıvanç, Şansal Büyükağa, Atilla Gökçe gibi tanınmış simalar da katıldı.

Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan,Yılmaer ile birlikte çalıştıklarını söyleyerek, 'Rahmetliyle ben hem Milliyet gazetesinde hem Hürriyet gazetesinde çalıştım. 82 yılında Milliyet gazetesinde haber müdürlüğü yaptı, bir süre sonra Hürriyet'e gitti. Ben espri yaptım; 'seni yakalamak için Hürriyet'i satın aldım' dedim. Hürriyet'te de beraber olduk. Çok yetenekli, çok dürüst, idealist bir gazeteciydi. Haber peşinde koşar, fevkalade heyecanlıydı. Allah rahmet eylesin.' dedi.

Geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 'Kısa bir süre önce babamı kaybettim. Bizimde acımız çok sıcak Allah kalanlara sağlık versin, yapacak bir şey yok. Herkesin başına gelecek şeyler. Allah ölümün de sıralısını nasip etsin. Kalanlara da baş sağlığı ve sabır diliyorum.' ifadelerini kullandı.

Hasan Yılmaer'in Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen eski Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, 'Tribünleri takip ederdi, Fenerbahçe'deki gidişatı, tüzüğü... Hizmetleri büyük bir Fenerbahçeliydi. Çok büyük bir Fenerbahçeliydi. Çok kibar bir insandı, çok nazik bir insandı beyefendi bir insandı. Allah rahmet eylesin benimde çok yakın dostumdu.' diye konuştu.

Halit Kıvanç, çok yakın arkadaşını kaybettiğini belirterek şöyle konuştu: 'Hasan ideal bir gazeteciydi. Çok insan yetiştirdi. Kavga etmeden gülerek söyleyerek eleştirirdi, dürüst bir insandı. O zamanlar en büyük traj yapan gazetelerin başındaki insandı, çok kişi yetiştirdi. Çok yakın arkadaştı, evlatları da aynı şekilde. Gerçekten bir kolu kopan insan ne hissederse, nur içinde yatsın diyorum. Türkiye'ye hep Hasan Yılmaer gibi gazeteciler gelsin.'

Milliyet Gazetesi Yazarı Atilla Gökçe, 'Emekçilerin yanında yer alıp bir süre bizim genel yayın yönetmenliğimizi yaptı. Bir haberle ilgili bildiğiniz 5 n 1 k soruları var biliyorsunuz, o soruların sayısını 40'a kadar çıkararak haberi koyan huysuz bir genel yayın yönetmeniydi. Ölene kadar o huysuzluğu, o merakı, şunu da ihmal etmeyeyim, şunu da unutmayayım, bir de şuraya sorun tavrı hiçbir zaman bitmedi. Ben inanıyorum ki o sonsuz aleme gittiğinde ilk soruyu yine Hasan ağabey soracak.' dedi.

Dünya gazetesi genel yayın yönetmeni Hakan Güldağ çok üzgün ve yasta olduklarını belirterek, 'Hasan ağabey bizim için birçok şeyi birden ifade eden bir insandı. Tabi ki Türk basının duayen bir ismiydi. Onun ötesinde bizim için kimimiz için baba, kimimiz için bir ağabeydi. Çok üzgünüz, yastayız. Hayatı gerçekten Türk basını açısından mücadelelerle dolu örnek ve sembol bir ismi kaybetmiş olduk.' şeklinde konuştu.

Kılınan cenaze namazının ardından Hasan Yılmaeri'n cenazesi Marmaris İçmeler'de toprağa verilmek üzere uğurlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Yılmaer, son yolculuğuna uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN