Suudi prensi Atatürk'ün eşyalarını dikkatle inceledi

Suudi Arabistan Kralı'nın yeğeni Turki Bin Talat Bin Abdülaziz Edirne Belediyesi'ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21.10.2013 17:16
Belediye ziyaretinde Atatürk Odası'nı ziyaret eden Prens, Atatürk'ün eşyalarını dikkatle inceledi. Edirne'ye gelen Suudi Arabistan Prensi, her fırsatta Edirne'ye hayran kaldığını dile getirerek, Selimiye Camii, Yeni Saray, Karaağaç ve tarihi köprüleri gezerken sık sık fotoğraflar çekere aile bireyleri ve yakın dostları ile paylaştı.

Edirne'nin tarihi eserlerini ve turizm potansiyelini yerinde görmek ve Osmanlı İmparatorluğu'nun başkentini ziyaret etmek amacıyla Edirne'ye gelen Suudi Arabistan Prensi Turki Bin Talat Bin Abdülaziz, kendi ülkesinde Edirne'nin ziyaret edilmesi gereken bir kent olduğunu gündeme getireceğini belirtti.

Suudi Arabistan Prensine Edirne ziyaretinde, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, eşlik etti. Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, Prensin Edirne ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirerek, "Aynı zamanda, Suudi Arabistan'da Nolebber Al Nedaa İnsani Yardım Vakfı Başkanı olan Suudi Arabistan Prensi'nin duyarlılığı ve sempatik tavırları, cana yakınlığı ve insan sevgisi her halinden belli oluyordu ve bu da bir prensin nasıl insanları mutlu edebileceğini gösteriyordu. Kendisi özellikle bir köy evinde bir aileye misafir olmak istedi. Ve kendisini Köşen Köyü'nde bir ailemizin evinde ağırladık. Köy evinde yöresel yemeklerden ikram edildi. Bir köylünün hacda olduğunu öğrenince Mekke'de gerekli yerleri bizzat arayarak hacdaki köylünün yakınlarıyla iletişime geçmesini sağladı" dedi.

KÖY MUHTARININ ZİYARETÇİ DEFTERİNE NOT YAZDI

Prens'in köy ziyaretinde muhtarın ziyaretçi defterine not yazdığını ifade eden Tanrıkulu, "Notunda ' Esselamualeykum ve rahmetullah. Bu cömert köy halkı bize kalplerini evlerini açtıkları için övünç duyuyorum. Bu iki halkın müşterek adetidir, onları birleştiren Muhammed S.A.V. risalesi ve iyilik sevgisidir. Allah sizi muvaffak etsin. Kardeşiniz Turki Bin Talal Bin Abdulaziz'" ifadelerini kullandı. Edirne'mize hayran kaldığını ifade eden Suudi Prens'le birlikte, Karaağaç Mahallemizi gezdikten sonra Pazarkule Sınır Kapısı'nı da ziyaret ettik. Belediye ziyareti sonrasında da kendisine Edirne'mizi tanıtan minik hediyelerle birlikte, Selimiye Camii'nin kabartma resmini hediye ettik. Kendisi de bizlere değerli bir tespih hediye ederek teşekkür ettiler. Her fırsatta Edirne'ye hayran kaldığını belirten övgü dolu sözler sarf eden Suudi Prens, iki Müslüman ülkenin birbirini daha fazla tanıması ve işbirliği yapması gerektiğini ifade etti' diye konuştuBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suudi prensi Atatürk'ün eşyalarını dikkatle inceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN