Başbakan Erdoğan konuştu

Giriş Tarihi: 22.10.2013 11:53 Güncelleme Tarihi: 22.10.2013 13:04

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

İzzetbegoviç Balkan coğrafyasında zor zamanlarında mücadele etmiş ve dik duruş sergilemiştir. Merhum, "Dualarımız sizinle. Bu topraklar Osmanlı bakiyesidir. Bosnamı koruyun, o size emanettir." demişti. Bu vasiyete sahip çıktık.

Lübnan'da kaçırılan 2 Türk pilotumuz uzun uğraşlarımız sonucunda serbest kaldı. Siyasi ve kimi medya kuruluşlarının meselenin hassasiyetini dikkate almadan yaptıkları yayınlar işimizi zorlaştırsa da pilotlarımızı kurtardık.

Büyük devlet olmanın nimet olduğu kadar zaman zaman külfetleri de var. Külfetten korkan nimete ulaşamaz. Türkiye'nin bölgedeki etkisi arttıkça, büyümesi arttıkça bunu çekemeyenler Türkiye'yi hedef alacaktır.

Türkiye'nin büyümesini engellemek, huzura kavuşmasını önlemek amacıyla içerde olduğu gibi dışarıda da mücadele edenler olacaktır. Kanlı terör örgütlerinin koruyan odaklarakarşı hukuk ve diplomasi içinde yoğun bir mücadele veriyoruz. Türkiye, üzerinde ameliyat yapılacak ülke değildir.

İmralı'ya kimin gideceğinin kararını vermek hükümete aittir. İster gönderir, ister göndermez. Herkes haddini bilecek. Kimsenin Adalat Bakanlığı'na rota çizme yetkisi yoktur. Herkes haddini bilecek.

Acı hadiselerin yaşandığı bir bayram geride bıraktık. Biz Türkiye olarak Kurban Bayramı'nı sevinçle eda ederken kalbimizin bir yarısı da bölgede akan kanın hüznünü yaşıyordu.

Biz petrol için bir avuç elmas için kardeşine sırtını dönecek bir millet değiliz. Bize düşmanlık taslayana gerekeni yaparız.

Türkiye eski Türkiye değildir. Türkiye'nin söyleyecek sözü var.

İçeride ve dışarıda koro halinde yürütülen kampanyalar yeni Türkiye'ye zarar veremez. Her ortamda hakkı savunmaya zalimin değil mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Kimsenin karanlık senaryoları karşında boynumuzu eğmeyiz.

AB Komisyonu İlerleme Raporu doğru olmayan şeyler içerse de Türkiye'nin kararlılığını teyit etti.

AB, Suriye'deki katliama hala tavır alamamıştır. Mısır'daki darbeye darbe deme cesareti göstermemiştir.

İstanbul'un 122 yıllık rüyası olan Marmaray tamamlandı. Salı günü açılışını yapacağız. Biz ammeye hizmet veriyoruz, bireye değil. 200 bin ağaç sökersin yerine 5 milyon ağaç dikersin, yaptığımız bu.

ODTÜ'de birileri yolu engellemek istiyor, kim? Bütün yolsuzlukların kaynağı, CHP. Biz yol yaparız, onlar yolsuzluk yapar.

Eskiden yolu eşkiyalar keserdi, şimdi de modern eşkiyalar. Kim yolumuzu kesmeye çalışırsa bizim çelik irademizi görecektir. Kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz.

MİT Müsteşarı ile kim uğraşıyor? Bunlar çok önemli. İçeriden de uğraşanlar var, dışarıdan da var. Biz memnun olduğumuz bürokratımızın, teknokratımızın sonuna kadar arkasında dururuz. Biz yıllarca istihbarat örgütlerinin nasıl çalıştırıldığını biliyoruz. Artık böyle bir anlayış yok.

Genelkurmay Başkanımız ile her hafta konuşuruz. Kimse Silahlı Kuvvetleri zan altına sokmasın.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN