Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askerlik kuyruğu

Askerliğin kısaltılması üzerine Kasım 2013 celp döneminde silah altına alınacak olan asker adayları askerlik şubeleri önünde uzun kuyruk oluşturdu

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Askerliğin kısaltılacağının açıklanması hem halen vatani görevini yapan hem de askere gidecek olan gençleri sevindirdi. Kasım 2013 celbi için ise askerlik şubelerinin önünde yoğunluk yaşanıyor. Askerliğin kısaltılmasının da etkisiyle çok sayıda genç askere gitmek için kuyruğa girdi. 93/4 tertip askere gidecek gençler askerliğin kısaltılmasına sevindiklerini söyledi. Bir çok genç ise tecillerini bozdurmak için başvuru yaptı. Emir Kesse, "Kısalması daha iyi oldu. 15 ay uzun bir süre, bir sene normal. Çok gencimiz var" dedi. Oğuz Ötürk ise "Benim için farketmez ama ailem çok seviniyor" diye konuştu.

KAÇAKLARA TUTUKLAMA YOK

Askerliğin kısaltılmasının ardından Emniyet ve Genelkurmay asker kaçakları için de yeni bir düzenlemeye gidiyor. 750 bin asker kaçağını ilgilendiren düzenlemeyle yoklama kaçağı ve bakayalar UYAP'a girilecek. Polis GBT (Genel Bilgi Toplama) taramasında kişinin bakaya veya yoklama kaçağı olup olmadığını görecek. Yoklama kaçağı ve bakaya olduğu belirlenen kişiler hiçbir suretle emniyet birimlerine götürülmeyecek. Kaçaklar mesai saati içinde yakalanırsa askerlik şubesine teslim edilecek. Aksi halde tutanakla serbest kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askerlik kuyruğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN