Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan’dan Hakan Fidan açıklaması

Giriş Tarihi: 23.10.2013 18:37
Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili iddialara ilişkin, 'İsrail açıklamasını yaptığına göre biz de o açıklamaya ister istemez inanmak durumundayız. Biz bürokratlarımızı kimseye yedirmeyiz, sonuna kadar sahip çıkarız. Yol arkadaşlarımıza vefasızlık bizim kitabımızda yok' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kosova'nın Priştine kentine hareket etmeden önce havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Esenboğa Havalimanı'nda konuşan Başbakan şunları söyledi:

BAŞÖRTÜLÜ VEKİLLER
'Başörtülü olarak milletin seçtiği vekiller parlamentoda görev ifa edebilirler. Tavrımız nettir, destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz'.

HAKAN FİDAN HAKKINDAKİ İDDİALAR
Ağzı olan konuşur. Kimseye niye böyle konuştun deme hakkımız yok. İsrail açıklamasını yaptığına göre biz de o açıklamaya ister istemez inanmak durumundayız. Biz bürokratlarımızı kimseye yedirmeyiz, sonuna kadar sahip çıkarız. Yol arkadaşlarımıza vefasızlık bizim kitabımızda yok. Bunun için Genelkurmay Başkanımız da var, MİT Müsteşarımız da var siyasilerimiz de var.

NATO'YLA FÜZE TARTIŞMASI

Bu füzelerin fiyatlarının uygunluğuna varıncaya kadar ele aldık. NATO bu kadar hassas ise birçok üye ülke envanterinde Rusya menşeili silah mevcut.

AB İLE 3 YIL SONRA YENİ FASIL
Gecikmeli de olsa olumlu bir adımdır.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI
Kapısı kapalı olanın kapısını çalmaya gerek yok. Ben arkadaşlarıma şunu söyledim herhangi bir şart kabul etmiyoruz. Biz Anayasa maddeleri üzerinde Meclis'te çalışma yapacağız başka şey değil. Mutabık kalınan 60 madde için şart kabul etmiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan’dan Hakan Fidan açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN