Kritik Anayasa görüşmesi

Giriş Tarihi: 23.10.2013 11:50 Güncelleme Tarihi: 23.10.2013 13:12

AK Parti, Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda üzerinde anlaşılan 60 madde için destek turuna çıktı. AK Parti, 60 maddenin TBMM'den geçirilmesi için CHP'nin kapısını çaldı.

Komisyonda üzerinde uzlaşılan 60 maddeyi Meclis'ten geçirmek isteyen AK Parti, CHP'nin desteğini arayacak. AK Parti Grup başkanvekilleri Nurettin Canikli, Ahmet Aydın, Belma Satır TBMM'de saat 11.30'da CHP'yi ziyaret etti. Saat 11.30'da başlayan görüşmeye CHP'den grup başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce, Engin Altay katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, yeni anayasa çalışmaları kapsamında CHP'ye yaptıkları ziyarete ilişkin, "Bizim arzumuz mutabakata varılan 60 maddelik anayasa değişikliğinin birlikte gerçekleştirilmesi. Bu sağlanamadığı takdirde 3 parti veya CHP ile birlikte yapabileceğimizi ifade ettik. 60 madde yasalaşırsa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarına devam edecek. Komisyonda yeni madde üretirse onlar da yasalaştırmaya devam edecek. CHP teklifimizi yetkili organlarında görüştükten sonra en kısa sürece cevap verecek" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de, "Adalet ve Kalkınma Partisi önerisini yaptı, biz bu öneriyi yetkili organlarımıza götüreceğiz. Yetkili organlarımızda konu değerlendirilecek. Bunun sonucunu Adalet ve Kalkınma Partisi Grubuyla ve kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kritik Anayasa görüşmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN