Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MGK: İrtica brifingi dosyada yok

28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın görülmesine verilen Kurban Bayramı tatilinin ardından Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kendisinden istenen irtica konulu brifingin dosyada bulunmadığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 23.10.2013 15:07
28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 23. duruşması ile devam ediyor. Mahkeme heyeti 28 Şubat 1997'de Fevzi Türkeri tarafından MGK'da yapılan irtica konulu brifingi daha önce gönderilen dosyada bulunmadığı için tekrar istemişti. MGK bugün gönderdiği dilekçede 28 Şubat 1997'de Türkeri tarafından yapılan irtica konulu brifingin dosyada olmadığı bildirdi.

Mahkeme heyeti ayrıca Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdiği Tamer Tatar ile ilgili soruşturma yapılıp yapılamadığı ile ilgili dilekçesine Genelkurmay'dan yanıt geldi. Genelkurmay Tamer Tatar ile ilgili soruşturmaya izin verildiğini bildirdi.

Çetin Doğan sağlık sebeplerinden dolayı duruşmaya katılmazken, davanın bir numaralı sanığı dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı yine katılmadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MGK: İrtica brifingi dosyada yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN