Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'te Sabah gazetesi damgası

Giriş Tarihi: 24.10.2013 16:33 Güncelleme Tarihi: 24.10.2013 16:34

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu'nda ODTÜ'deki yol tartışmalarına ilişkin konuşma yaptı. Kürsüye çıkan Bozdağ Sabah gazetesinin Ankara ekini eline alarak manşetini gösterdi.

Bozdağ kürsüde elinde tuttuğu Sabah Ankara gazetesinin "Katliamı asıl ODTÜ yapmış" manşetini göstererek 'Rektör acaba hukuktan mı başkalarından mı korkuyor açıklama yapıyor? Onu da merak ediyorum. Yeşil alanın tam da içinde kongre merkezi yapılmış. Alışveriş merkezi yapılmış. Ağaç kesilerek yapılan lojmanlar var. Onlarca ağaç kesilerek ODTÜ'de başkalarına lojman yapılmış. Esas yeşili katleden, yeşilin içine veya oradaki hocalara lojman yapan, alışveriş merkezleri yapan, otopark yapan ve bugüne kadar bu adımları atan ODTÜ yönetimleridir." dedi.

Konuşmasında ODTÜ Rektörü'nün açıklamalarına atıfta bulunan Bozdağ "Bu alışveriş merkezleri yapılırken bunları protesto eden neredeydi. O zaman o bilinç yok muydu? Bu tenis kortları lojmanları kim yaptı? Elbette ODTÜ yönetimi yaptı. Peki bunlara dair siz kamuoyunda geçmişte bir haber duydunuz mu? Ben duymadım. Duyan varsa o zaman söylesinler." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'te Sabah gazetesi damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN