Erdoğan: Hesabınızı sandıkta görün

Giriş Tarihi: 25.10.2013

ODTÜ'de yapılan eylemlerin ardında çevre duyarlılığı olmadığını savunan Erdoğan, "Yol yaparken 3-5 kişiye değil, 5 milyon kişiye yapıyoruz. Kimin ne hesabı varsa sandıkta görsün" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, ODTÜ'de yaşanan 'ağaç' gerilimiyle ilgili "5 ay sonra sandık kurulacak. Ankara ve Türkiye sandık başına gidecek. Kimin ne meselesi varsa, 5 ay sonra sandık kurulduğunda o meseleyi orada halleder. Sandıktan ne çıkarsa öperiz başımıza koyarız" dedi. Ankara'da hizmete giren Next Level isimli alışveriş merkezinin açılışına katılan Erdoğan şunları söyledi:
Şehirlerimizi yaşanabilir hale getirmenin mücadelesini veriyoruz. Ama bazıları hem trafikte hem de yeni yol inşa edilirken rahatsız oluyor. Kendisi için demokrasi isteyenler çoğunluğun iradesini hiçe sayabiliyorlar. 'Ben yaptım oldu' tavrı ne kadar yanlışsa 'Ben istemiyorum, olmayacak' tavrı da o kadar yanlış ve faşizandır. Biz yol yaparken, 3-5 kişiye değil, Ankara'da yaşayan 5 milyon kişiye yapıyoruz.
Yeşil konusunda bizimle hiç kimse rekabet edemez. Ankara'da 19 yıl önce kişi başına düşen yeşil miktarı sadece 2 metrekareydi. Şu anda Ankara'da kişi başına düşen yeşil miktarı 19 metrekaredir. Nüfus iki kat artmasaydı bu rakam 38 metrekare olacaktı. Yapılan eleştirilerin, eylemlerin ardında çevre duyarlılığı yok. Farklı başka niyetlerin olduğunu biz de görüyoruz. Milletimiz de çok iyi görüyor.
5 ay sonra sandık kurulacak Ankara ve Türkiye sandık başına gidecek. Kimin ne meselesi varsa, 5 ay sonra sandık kurulduğunda o meseleyi orada halleder. Sandıktan ne çıkarsa öperiz başımıza koyarız. Elbette sandıktan çıkan çoğunluk, azınlığa her şeyi dayatma hakkına sahip değil ama bundan sonra da önemlisi 'azınlıkta kalan da çoğunluğa saygısızlık yapmayı bir kenara bırakmalıdır'. Demek ki millet bana muhalefet görevi verdi, ben muhalefette kalmalıyım, iktidara da 'gel bizi yönet' dedi. O zaman ona da saygı duymalıyız. Milli irade karşısında herkes boynunu eğmek durumundadır.
Biz samimi her eleştiriyi, her ikazı dikkate alırız. Bize oy versin ya da vermesin söyleyecek sözü olan herkese kulak veririz. Demokrasilerde bunun bir yolu ve yöntemi, dili ve üslubu var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Hesabınızı sandıkta görün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN