Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şengül'den Başkan Kocaoğlu'na sert cevap

Giriş Tarihi: 26.10.2013 19:22
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Aziz Kocaoğlu'nun açıklamalarına sert cevap verdi. Aziz Kocaoğlu'nun seçim yaklaştığı için akıl hocalarından aldığı karar ile düğmeye bastığını iddia eden Şengül, "Yıllardır hiçbir şey üretmeyen Kocaoğlu, bu tür eylem ve söylemlerle kamuoyunu yanıltarak prim yapmaya çalışıyor" dedi.

Karayolları arazisi için yürüyüş yapan Aziz Kocaoğlu'nu eleştiren Şengül, "Sayın Kocaoğlu Bornova'daki araziyi imara açarken, Bergama'daki ağaçlar sökülürken neden eylem yapmadı. İstanbul'da başlayan gezi olaylarını kurtuluş olarak gördüler. İzmir'de yeni bir gezi oluşturmaya çalışıyorlar. İzmir'den gezi çıkmaz. Orada bir rant varsa çıkıp açıklasınlar. Ağaç kesilecekse birlikte eylem yapalım. Ama ufak olayları abartıp, kendi beceriksizliklerini, söz verip yerine getirmediklerinin üzerlerini örtmeye çalışıyorlar" dedi.

Şengül şu ifadelerde bulundu:

"Kentsel dönüşüm yasasını hazırlayan komisyonda yer alan birisi olarak söylüyorum, Sayın Kocaoğlu yanlış yapıyor. Kocaoğlu, kentsel dönüşüm yasası ile ilgili bilgiye sahip değil. Bürokratları kendisini yanıltıyor. Bir gün çok mahcup duruma düşecek. Hangi yasanın vatandaşın lehine olup olmadığını açıp okusun. Anlamıyorsa birileri anlatsın. Eğer bürokratları da anlatamıyorsa gelsin ben ona doğruları anlatayım. Vatandaşın yüzde 100 rızasını alıp dönüşüm yapacağım diye açıklama yapıyor. Vatandaşın rızasını alamadığı için onları kamulaştırmaya tehdit eden kim? Kocaoğlu ilk önce tehdit etmeyi bıraksın. Vatandaşa 350 kira vermek mi yoksa 650 lira vermek mi lehine? Bu mu dayatmacılık? İki yasa arasında çok fazla fark var. Bunlar kentsel dönüşümü ellerine yüzlerine bulaştıracaklar."

"SIKIYSA BAĞIMSIZ ADAY OL"

Kocaoğlu'nun "Biz bu oyla geldik" sözlerini de eleştiren Şengül, "Yüreği yetiyorsa bağımsız aday olsun. Bakalım yüzde kaç oy olacak? Kellemi koltuğumuza alırız gibi lafları bıraksın. Ucuz siyaset yapmasın. Kendisini kahraman sanmasın. Kentin huzurunu bozan birisi varsa o da Kocaoğlu. Ne zaman susup ne zaman konuşacağını öğrenmeye başlasın. Hep bir şeyler biliyorum diyor. Ama bir şey açıklamıyor. Bildiği bir şey varsa çıkıp net bir şekilde konuşsun. Kocaoğlu yetersizliğini ses tonunun yükselterek, çamur atarak örtmeye çalışıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şengül'den Başkan Kocaoğlu'na sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN