Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç: Ağzına biber sürülse caizdir

Giriş Tarihi: 30.10.2013 12:49 Güncelleme Tarihi: 30.10.2013 13:33

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan'la ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan'la ilgili sözlerine tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kendini tutamıyor. Aklına her Tayyip Erdoğan ve AK Parti geldiğinde küfür etmekten uluorta konuşmaktan kendisini alıkoyamıyor ağzına biber sürülse caizdir.' dedi.

Türk Tarih Kurumu Şeref Üyeliği Töreni Çırağan Saray'ında yapıldı. Törene, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr Derya Örs, yabancı ülkelerden çok sayıda tarihçi ve akademisyen katıldı.

Tören sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediklerini eleştirdi. Dünkü söylenen sözlerde kendilerini utandıran ifadelerin olduğunu belirten Arınç, 'Karşıdan baktığınız zaman veya yanına yaklaştığınız zaman çelebi bir zat gibi görünen, dışardan baktığınızda saygıda uyandırabilen, ikili ilişkilerine baktığınızda kibarlığı noktasında sizin de beğeneceğiniz bir insan tipi ama ağzını açtığı zaman ağzından küfürler çıkıyor. Ne demektir bir başbakan için 'gemiden çıkan kadınları dikizliyor' iddiası bunu bir ana muhalefet lideri nasıl söyleyebilir. ' ifadelerini kullandı.

Allah'tan korkulması ve utanılması gerektiğini söyleyen Arınç, 'Bir genel başkan nasıl böyle konuşur. Bir insana hakaret etmek çok çirkin ve aşağılayıcı bir şeydir ama Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kendini tutamıyor. Aklına her Tayyip Erdoğan ve AK Parti geldiğinde küfür etmekten uluorta konuşmaktan kendisini alıkoyamıyor ağzına biber sürülse caizdir. ' diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç: Ağzına biber sürülse caizdir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN