Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elitaş'tan başörtülü vekil açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Çarşaflı kadınlara rozet takan CHP, başörtülü milletvekilinin Meclis'e girmesini içine sindiremiyorsa ikiyüzlülük yapıyor demektir" dedi.

Giriş Tarihi: 30.10.2013 15:56 Güncelleme Tarihi: 30.10.2013 16:00
Elitaş, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, hacca giden AK Parti'li bazı kadın milletvekillerinin başörtüsüyle Meclis'e gelmeleri konusundaki
tartışmaları değerlendirdi. Bazı kadın milletvekillerinin "başörtüsüyle Meclis'e gelmelerinde sakınca olup olmadığını" kendilerine sorduğunu belirten Elitaş, "Biz de Grup olarak sakınca olmadığını kendilerine söyledik" diye konuştu.

Üç kadın milletvekilinin Genel Kurul'a yarın geleceğini ifade eden Elitaş, "TBMM Genel Kurulu'nda bizden yana bir gerginlik olmaz. Usul tartışması
açılırsa yanıtını veririz. Eğer saldırıya geçerlerse biz de saldırıyı püskürtürüz. Esasında partilerin bu konuda mutabakatı var. Üç parti de bu konuda sorun olmadığını ifade ediyor. Çarşaflı kadınlara rozet takan CHP, başörtülü milletvekilinin Meclis'e girmesini içine sindiremiyorsa ikiyüzlülük yapıyor demektir" görüşünü savundu.

BAHÇELİ: ACİZLİKTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Partili bazı kadın milletvekillerinin Meclis çalışmalarına başörtüsü ile katılma kararıyla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, "TBMM'ye başörtüsü ile gelmek isteyen kadınlara ön yargılı tavır alınması, acizliktir. Kimin nasıl giyineceğine siyasetin hüküm vermek için pozisyon alması, ilkel bir tutumdur" dedi.

CHP'Lİ ÖZKES: "ORTAK KARAR ALINMAYACAK, HERKES KENDİ FİKRİNİ SÖYLEYECEK"

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, TBMM Genel Kurulu'na başörtüsü ile gelecek milletvekillerine karşı CHP'nin sergileyeceği tutum ile ilgili olarak, "Ortak karar alınmayacak, herkes kendi fikrini söyleyecek" dedi.

TBMM'de yapılan CHP kapalı grup toplantısında Genel Kurul'a başörtüsü ile gelecek milletvekillerine karşı sergilenecek tutum tartışılıyor. Basına kapalı yapılan toplantı çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, ortak bir karar alınmayacağını, herkesin kendi fikrini söyleyeceğini, Genel Kurul'da herhangi bir eylem olup olmayacağını ise bilmediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elitaş'tan başörtülü vekil açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN