90'ıncı yılda, 90 eser Berlin'de sergilendi

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Cumhuriyet'in 90'ıncı yılı Türkiye'nin dış temsilciliklerinde kutlandı:
* Almanya: Yunus Emre Enstitüsü tarafından çağdaş Türk sanatının 90 seçkin eserinin bir araya getirildiği "Özgür ve 90" sergisi Berlin'de açıldı. 90-28 yaşları arasındaki sanatçıları buluşturan sergi, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna damga vurdu. Almanya eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi ve çok sayıda davetli katıldı.
* Yunanistan: Büyükelçi Kerim Uras, resepsiyona katılan Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos'a Türkiye'deki Hıristiyan kiliselerin onarımına ilişkin çalışmaları konu alan fotoğraf sergisini gezdirdi. Böylece Türkiye'nin Osmanlı eserlerini ve Atina'da bir caminin açılmasını beklediği Yunanistan'a diplomatik mesaj verilmiş oldu.
* ABD: Büyükelçi Namık Tan ve eşi Fügen Tan'ın ev sahipliğinde tarihi Washington büyükelçilik konutunda verilen resepsiyona, ABD Kongresi üyeleri Gerry Connolly, John Larson, John Conyers ve üst düzey yetkililerle birçok ülkenin diplomatik ve askeri misyon şefleri katıldı. Çok sayıda Türk vatandaşının da katıldığı resepsiyonda, davetlilere Türk mutfağından yemekler ikram edildi.
* Fildişi Sahilleri: Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahilleri'nde Büyükelçi Yalçın Kaya Erensoy'un verdiği resepsiyona Galatasaray'ın oyuncusu Didier Drogba'nın babası Albert Drogba da katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
90'ıncı yılda, 90 eser Berlin'de sergilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN