Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan Polonya'ya gidecek

Giriş Tarihi: 31.10.2013 18:53
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5-9 Kasım'da Finlandiya, İsveç ve Polonya'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, ziyaretin ilk durağı Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de, 6 Kasım'da Başbakan Jyrki Katainen ile görüşmelerde bulunacak. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve Meclis Başkanı Eero Heinaluom'a nezaket ziyaretleri gerçekleştirecek.

Finlandiya'nın ardından İsveç'e geçecek Erdoğan, 7 Kasım'da İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt ile görüşecek, İsveç Kralı Carl 16. Gustaf tarafından kabul edilecek ve İsveç Parlamentosu Başkanı Per Westerberg ile bir araya geldi.

Erdoğan, İsveç ziyaretinin ardından Polonya'nın başkenti Varşova'ya hareket edecek. 8 Kasım'da Başbakan Donald Tusk ile bir araya gelecek Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski tarafından kabul edilecek, Temsilciler Meclisi Ewa Kopacz ve Senato Başkanı Bogdan Borusevic'e nezaket ziyaretinde bulunacak.

Başbakan Erdoğan Varşova'da ayrıca, Polonya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (PISM) tarafından düzenlenen bir toplantıda "Türkiye-AB İlişkileri" konulu konferans verecek.

Başbakan Erdoğan, üç ülkede Türk işadamlarının da katılımıyla düzenlenecek iş forumlarına katılacak.

Açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'ın Finlandiya, İsveç ve Polonya'ya gerçekleştireceği ziyaretler, son dönemde işbirliğinin yoğunlaştığı üç Avrupa ülkesi ile ikili ilişkilerin tüm yönleriyle gözden geçirilmesinin ve daha da güçlendirilmesinin yanı sıra, bölgesel ve uluslararası güncel gelişmelerin ele alınmasına da imkan sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan Polonya'ya gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN