Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gereğini yaparız'

Giriş Tarihi: 31.10.2013

Başörtüsü ile TBMM'ye gelecek vekillere müdahale etmenin Parlamento'ya ve inançlara saygısızlık olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bu kardeşlerimizin orada teline zarar getirmeyiz. Gereği neyse yaparız" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalarına ilişkin, "Bunlar, 657'ye tabi memur da değil. Onların böyle bir tasarrufuna müdahale etmek Parlamento'ya da saygısızlıktır, inançlara da saygısızlıktır" dedi. Erdoğan, partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekteki şu mesajları verdi:
Cumhuriyetçi olmak, bu ülkenin Başbakanına küfretmek midir? Ben İstanbul'da Başbakanlık Ofisi'ne gelirken, oradaki Beşiktaş İskelesinden, Kadıköy'den gelen vatandaşlarımız geçiyor, orada her türlü tabii giyim içerisinde olanlar var. Tasvip ederim, etmem ayrı mesele. Ama hepsine saygı duyduğumu söylüyorum. Diyor ki 'oradan geçen bayanları dikizliyor.' Böyle bir ahlak dışı yaklaşım olabilir mi? Böyle bir ifade olabilir mi? Ben ne söylüyorum, o ne söylüyor.
Ahlakın izmihlali felaket bir şeydir. Şu anda attığımız adımlarda dikkat edin, diyor ki bu çok tehlikeli bir şey 'Üç çocuk istiyor'. 'Kadın vücudu üzerinden siyaset yapıyor' diyor. Bir defa ifadene dikkat et.
Başörtüsü nasıl siyasi simge olabilir. Başörtüsü bizim dinimizin gereklerinden bir tanesidir. Fakat cehalet çok kötü bir şey. Bakıyorsun yeri geliyor, çarşaf giymiş bir kardeşimize geliyor, CHP'nin rozetini takıyorlar. Ama bir grup da geliyor, bakıyorsun otobüsten atıveriyor. İşte istismar budur.
Parlamento'da İçtüzük'te buna mani hiçbir şey yok ve bu kardeşlerimiz, bu konudaki kararlarıyla ilgili olarak, buna herkesin de saygı duyması gerek. Bunlar, 657'ye tabi memur da değil. Bunlar, millet tarafından seçilmiş, milletin Parlamento'daki temsilcisidir. Dolayısıyla onların böyle bir tasarrufuna müdahale etmek bir defa Parlamento'ya da, inançlara da saygısızlıktır.
Biz, parti olarak bu kardeşlerimizin orada teline zarar asla getirmeyiz. Gereği neyse bunu yaparız. Kaldı ki ben, CHP Grubu'nun da aynı şekilde davranmayacağına ve Parlamento'daki bu arkadaşlarına da saygı duyacaklarına inanıyorum.
Kutuplaştırmanın, ötekileştirmenin, seviyeyi son derece aşağılara çeken üsluplarına biliyorlar ki Başbakan cevap vermeyecek. Onlara cevabı halkım 30 Mart'ta sandıkta verecektir.
Şahsımıza hatta hatta ailemize yönelik ifadeler, gerçekten yenilir yutulur değil ama biz 'ya sabır' diyoruz. Milletimiz bunun bedelini ödetecektir.
Oluşturulmaya çalışılan kutuplaştırma ve ayrıştırmada, AK Parti'nin hiçbir sorumluluğu yoktur. .
CHP'nin bu kadar seviyesiz bir yönetime sahip olmasına CHP tabanı adına, MHP'nin bu kadar ağzı bozuk bir yönetime sahip olmasına biz, MHP tabanı adına, BDP'nin bu kadar ayrıştırıcı olmasına BDP seçmeni adına kaygıyla bakıyoruz.
Son seçimde İzmir'de AK Parti'nin yüzde 37, CHP'nin yüzde 44 oy oranı var. Teşkilatımız futboldaki gibi adam adama markaj yapmalı.

Efes Kongre Merkezi'ni açtı
Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Efes Kongre Merkezi'nin açılışını yapan Başbakan Erdoğan, "Bu merkez, tarihle bugünü birleştiren önemli bir eser oldu. Gönlüm ister ki böyle bir kongre merkezi İzmir'de de olsun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gereğini yaparız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN