Sınırda sıcak çatışma

Şanlıurfa'nın Viranşehir kesiminde bulunan ve , 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı sorumluluk sahasına giren Türkiye-Suriye sınırında kaçakçıların içinde bulunduğu araç, ateşe karşılık verilirken çıkan çatışma sonucu yandı. Kaçakçılık girişiminde bulunan şahıslar kaçtı.

Giriş Tarihi: 1.11.2013 11:30 Güncelleme Tarihi: 1.11.2013 13:06
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre içinde iki şahsın olduğu bir aracın 31 Ekim sabahı erken saatlerde hudut hattına yaklaştığı tespit edildi. Söz konusu şahıslara Hudut Devriye Unsurları tarafından, hududa yaklaşmamaları yönünde Türkçe ve Arapça uyarılar yapıldı. Ancak anılan şahıslar, yapılan uyarıları dikkate almadı ve hudut hattına yaklaşarak, mayınlı sahaya geçti. Bu durum üzerine, havaya tekrar uyarı atışı yapıldı. Uyarı atışına rağmen, şahıslar araçla hududa doğru ilerlemeye devam etti.

Bu arada, Suriye istikametinden 5-6 kişilik başka bir grup, Hudut Devriye Unsurlarına doğru hafif silahlar ile 5-6 el ateş açtı. Bu durum üzerine meşru müdafaa çerçevesinde, hudut unsurları tarafından ateşe ateşle karşılık verildi.

Hudut unsurlarının açtığı karşı ateş sonucunda, mayınlı sahaya giren araçta bulunan iki şahıs, aracı terk ederek Suriye istikametine kaçtı, atışlar esnasında anılan araç alev alev aldı, Suriye tarafından ateş açan grup ise güneye doğru geri kaçtı, kaçakçılık girişimi de engellendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda sıcak çatışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN