Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"PKK Köşk'e kadar sızdı"

Giriş Tarihi: 3.11.2013
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kayseri'de partisinin bazı belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Ahmet Kaya'ya verilen Kültür ve Sanat Büyük Ödülü nedeniyle eleştirerek "Ölümünden 13 yıl sonra herkesin bildiği ve tanıdığı bir meşhur PKK'lı utanmadan sıkılmadan ödüllendirildi" dedi. Bahçeli şöyle konuştu: "Demek ki Cumhurbaşkanı Gül, 'canibaşını çok özledik' diyerek meydan meydan dolaşan bir PKK'lıyı mezarında onurlandırmıştır. Gül'e memleketi Kayseri'den soruyorum: PKK'nın saflarında bulunmuş bir kişiyi devlet adına onurlandırma yetkisini kendinizde nasıl görüyorsunuz? Bu ödülü siz mi düşündünüz, yoksa yapılan bir teklifi mi uygun buldunuz? Eğer etrafınızdan PKK'ya ödül verilmeli dillendirilmişse, kaygımız odur ki terör örgütü Çankaya Köşkü'ne kadar sızmıştır. Cumhurbaşkanı Gül hızını alamadan İmralı canisini Nobel'e aday gösterip ödül alması için çaba gösterecek misiniz?"

BAŞBAKAN'A SERT SÖZLER

Bahçeli konuşmasında Başbakan Tayyip Erdoğan'ı da şu sert sözlerle eleştirdi:
* BÖLÜCÜLERE ALİCENAP: Başbakan, bölücülere alicenap, üniversite öğrencilere kaba ve serttir. Yandaş medyaya cömert, muhalif kalemlere düşman ve patavatsızdır. Kandil'de Oslo'da İmralı'da şeref tapusunu kaybeden bu başbakandır.
* EN TEHLİKELİ KİŞİ: Başbakan Türk siyasetindeki gelmiş geçmiş en tehlikeli kişidir. Başına buyruk ve hoyrattır.
* BAŞÖRTÜSÜNÜ BAYRAK YAPTI: İşsizliği çözememiş, başörtüsünü kullanmıştır. Soygunu durduramamış ama gelin görün ki başörtüsünü bayrak yapmıştır.

9 BÜYÜKŞEHİR ADAYI
MHP dün 9'u büyükşehir, 15'i il olmak üzere toplam 220 belediye başkan adayını açıkladı. MHP'nin adayları şöyle: Bursa: Kadir Koçdemir, Denizli: Ali İpek, Diyarbakır: Ömer Bozyaka, Eskişehir: Kadir Çalışıcı, Gaziantep: Mustafa Erzin, Kahramanmaraş: Tahir Akgemici, Kayseri: Mustafa Özsoy, Mardin: Nuri Sertaç Güler, Van: Mustafa Alkoç.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"PKK Köşk'e kadar sızdı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN