'Senin derdin yurtlar değil karma eğitim'

Erdoğan için "Dikizci dedim diye dava açmış" diyen CHP lideri, "Sevsinler davanı, açmazsan namertsin" diye meydan okudu

Giriş Tarihi: 6.11.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kız ve erkeklerin birlikte kaldığı evlerle ilgili sözlerine "Senin derdin yurtlar değil karma eğitim" tepkisi gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakanın kendisi hakkında açtığı "Dikizci" davası için de "Sevsinler davanı, açmazsan namertsin" dedi. Kılıçdaroğlu grup toplantısında şunları söyledi:
Bir liderimiz vardı, adı Bülent Ecevit. 7'nci ölüm yıldönümü. Halk adamıydı, gönül dostuydu. Milli Kahramanımızdır.
Hazreti Hüseyin'den söz edenlerin içlerindeki Yezid'i çıkarmaları gerekir.
Kadının giysisi üzerinden cambaza bak politikası uyguladılar, kadınların parça parça haklarını ellerinden aldılar. Kızlar ve erkek öğrencilerin yurtları ayrı. Senin derdin yurt değil karma eğitimi nasıl yok ederim. Suudi Arabistan'da kadınlar mücadele ediyor, araba kullanacağız diye. Yarın size de böyle bir yasak gelirse şaşırmayın.
Dolmabahçe'de oturuyor. İstanbul'u görürsünüz o vapurlarda. Martıları da izlersiniz. Bir de kötü niyetle seyretmek var. Dikizci dedim diye dava açmış. Sevsinler senin davanı, açmazsan namertsin. TDK sözlüğünde dikizlemek; gözetlemek diyor. Ama niyet önemli.
Dikizci zihniyet demokrasiyi, özgürlüğü ve laikliği de getiremez. Dikizcilik yaptığını söyleyenin normal, eleştirenin anormal olduğu bir Türkiye'de yaşıyoruz. Sadece vapurdan inenleri değil evimizi de dikizliyor, telefonlarımızı dinliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Senin derdin yurtlar değil karma eğitim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN