Gürsel Tekin'e şok! Kılıçdaroğlu Sarıgül'ü açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül'e CHP kimlik kartı teslimi töreninde konuştu. İstanbul sözleri ile Sarıgül ve Kılıçdaroğlu dikkatleri çekti.

Giriş Tarihi: 9.11.2013 12:32
CHP'de Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden CHP kimlik kartını aldı. Binlerce kişi genel merkez önünde toplandı.

SARIGÜL VE KILIÇDAROĞLU EL ELE GELDİLER

Mustafa Sarıgül 'Ölesiye ölesiye Özledim' türküsüyle Genel Merkez önüne geldi ve 'çarşının gücüne güç katmaya geldik' tezahüratı binaya girdi.

Sarıgül ile Kılıçdaroğlu görüşmeden sonra el ele kürsüye çıktı. Sarıgül'ün kısa konuşmasının ardından CHP liderinden kimlik kartını aldı.

SARIGÜL: 'GÜN BİRLİK GÜNÜ'

Sarıgül kısa konuşmasında şunları söyledi:

Barış için özgürlük için demokrasi için Türkiye'mizin her noktasında İstanbullumuzdan bu güzel günü onurlandıran şereflendiren bütün yurttaşlarımı hiçbir siyasi parti gözetmeden Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bu büyük demokratik buluşmaya hoşgeldiniz. Gün birlik günü gün el ele kol kola omuz omuza olma günü...

Bu önemli ayda bu muharrem ayında rabbim bizi burada buluşturdu. Tutmuş olduğunuz oruçları Allah'ın makbul eylesin. Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte diyoruz ki Ramazan ayı da bizi muharrem ayı da bizim. Başı açık olan kardeşimiz de bizim başı kapalı olan da bizi.

'İSTANBUL'UN ANAHTARINI GENEL BAŞKANA GETİRECEĞİZ'

Genel Başkanımızın olduğu yerde bizim fazla konuşmamamız doğru değil. Artık muhalefetteki son günlerimizi. İstanbul'un anahtarını genel Başkan'a getireceğim.

KILIÇDAROĞLU: İSTANBUL YENİDEN AYAĞA KALKACAK

Sarıgül'ün ardından konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Bir şeyden emin olmanızı istiyorum. Tek amacımızı var halkın çıkarlarına odaklanmak ve halkın haklarını korumak.
Sizi söylediğiniz gibi el ele kol kola omuz omuza yürek yüreğe iktidara yürüyeceğiz.

TDH'nin yiğit insanları sizi burada görmek çok güzel. Beraber olduk, beraber yürüyeceğiz biz bu yollarda.

TDH'nin Ankara'ya gelişi gücümüzü pekiştirecektir. Siyaset umut üzerine yapılır. Halkımıza umut vereceğiz. Neden ayrılıyoruz, neden birleşmiyoruz. Hangi siyasi görüşten olursa olsun hangi dini inaçtan olursa olsun herkesi CHP şemsiyesi altına bekliyorum.

CHP'de çok büyük değişiklikler oldu.

Genel Başkan seçimini değiştirdik komple.

Kadın kotasını yüzde 30 çıkardık.

Yüzde 10 gençlik kotası getirdik.

Biz halkın değerlerini inanırız.Başı açık, başı kapalı, yaşlı-genç bizim önemli değil, birey bizim için önemli.

Siyaseti artık halk için yapacağız. Biz halkın çıkarları için yapacağız.

CHP'li olmak demek kul hakkı yememek demektir. CHP'li olmak demek devrimci olmak demektir.

CHP'li olmak demek özel yaşama saygılı olmak demektir.

CHP'li olmak kolay bir şey değildir.

Artık daha güçlü bir CHP var. TDH artık CHP ile birlikte oluyor.

İstanbul'u yeniden ayağa kaldırmak için hep birlikte çalışcağız. İstanbul yeniden ayağa kalkacak. İstanbul'u siz çok iyi biliyorsunuz. Sultanahmet'i bile ranta kurban ettiler. İstanbul'u yeniden ayağa kaldırmak, İstanbul'u saygın bir dünya markası haline getirmek, bunu yapacak olan biziz. Bunu biz sağlayacağız.

Göreceksiniz İstanbul ayağa kalkacak. Eski görkemli günlerine kavuşacak, insanlar 2,5 saatini trafikte kaybetmeyecek. O bitmez tükenmez metro çalışmalarını nasıl bitirildiğini göreceksiniz.

Biz cebimizi değil kentimizi düşünüyoruz. Otoriter bir yapının adım adım geldiğini biliyoruz. Sadece biz farkında değiliz bunun. Bütün dünya biliyor. Kim yaptı bunu Gezi'deki gençler yaptı bunu. Gençlerin ve kadınların olduğu bir CHP Türkiye'nin güvencesidir.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından Mustafa Sarıgül'e hoş geldin diyerek toplu halde partileri selamladılar...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürsel Tekin'e şok! Kılıçdaroğlu Sarıgül'ü açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN