Rasim Ozan'dan bomba iddia

Giriş Tarihi: 9.11.2013 14:09 Güncelleme Tarihi: 9.11.2013 14:18

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Başbakan Erdoğan ile Bülent Arınç arasında geçen diyaloğu yorumladı. Kütahyalı gündeme bomba gibi düşecek bir de iddiada bulundu.

Rasim Ozan Kütahyalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında geçen 'öğrenci evi' diyaloğunu yorumladı.

'AK Parti camiasının sevip saydığı Bülent Arınç gibi bir ismin TRT ekranlarından Başbakan'a seslenmesini anlamak mümkün değil' diyen Rasim Ozan Kütahyalı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın böyle bir düşüncede olduğunu zannetmediğini söyledi. Konuya farklı bir bakış açısı getiren Kütahyalı, ''Gezi Parkı' olaylarından sonra Türkiye'de 'Sorun AK Parti'de değil. AK Parti'de bir sıkıntı yok. AK Parti Türkiye'yi yönetmeye devam etsin sorun Recep Tayyip Erdoğan'dır' propogandası yapılmaktadır iddiasında bulundu.

Kütahyalı hayata geçirilmek istenen 'Erdoğansız AK Parti planı, aslında AK Parti'yi bitirme planıdır' dedi. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Rasim Ozan Kütahyalı şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

AK Parti camiasının sevip saydığı Bülent Arınç gibi bir ismin TRT ekranlarından Başbakan'a seslenmesi bence anlamak mümkün değil. Ben Bülent Bey'in böyle bir düşüncede olduğunu zannetmiyorum. Türkiye'de ve dünyada özellikle bu gezi kalkışmasından sonra son 6 aydır sürekli şu pompalanmaya çalışılıyor; Sorun AK Parti'de değil. AK Parti'de bir sıkıntı yok. AK Parti Türkiye'yi yönetmeye devam etsin sorun Recep Tayyip Erdoğan'dır. AK Parti Erdoğan'dan kurtulsun Türkiye'yi daha huzurlu yönetelim. Bu propoganda ısrarla ve ısrarla 6 aydır yapılmaktadır. Erdoğansız AK Parti planı AK Parti'yi aslında bitirme planıdır. Erdoğansız Türkiye planı da, Türkiye'nin eski Türkiye'ye döndürme planıdır.

AK PARTİ MENSUPLARINI UYARIYORUM

Çünkü Erdoğan'ın liderliği olmazsa AK Parti paramparça olur ve eski Türkiye'de eski Türkiye güçlerine bu dağılmış koalisyon yapısında yeniden egemen hale gelir. Dolayısıyla bunu sürekli yapıyorlar. AK Partili milletvekillerinin üzerlerine de gidiyorlar. Ben buradan AK Partili milletvekillerini ve bütün AK Parti mensuplarını uyarmak istiyorum. Erdoğansız AK Parti ve Erdoğansız Türkiye projesine Recep Tayyip Erdoğan'ı izole etme projesine en ufak desteğiniz olursa çok açık söylüyorum bunun adı kalleşliktir, hainliktir.

AK PARTİ'NİN KURULUŞUNDA ARINÇ'IN ÇOK ÖNEMLİ KATKISI VAR

AK Parti 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruldu elbette bir çok insanın katkısıyla bunların içinde Bülent Arınç'ın da çok önemli bit katkısı vardır. Kendisinin dediği gibi özgül ağırlığı şüphesiz vardır. Ama bunu söyleme yeri TRT midir? Bunu anlamış değilim.

DARBE PROJESİDİR

Geçenlerde Recep Tayyip Erdoğan ile 40 yıllık dava arkadaşı Bülent Arınç'ın beraber videosunu izledim çok duygulandım. Bu sorunların üstesinden gelineceğini düşünüyorum ama Bülent Arınç'ın bunu açıklamaması gerekirdi. Buradaki mesele şudur; Recep Tayyip Erdoğan gitsin AK Parti kalsın. Bu proje demokrasiye aykırı bir projedir. Bu proje aslından darbe projesidir. Bütün AK Parti mensuplarının uyanık olması gerekir.

ERDOĞAN, MARADONA'YA BENZİYOR

Recep Tayyip Erdoğan, Diego Armando Maradona 'ya benzeyen oyun kurucudur. Bugün Napoli takımı küme düşmeye oynayan bir takımdı Maradona geldi ve o takımı İtalyan şampiyonu yaptı. Recep Tayyip Erdoğan'da AK Partiyi yüzde 50'ye getiren yegane ana faktördür. Elbette herkesin katkısı vardır bugün Napoli takımımıda da diğerlerinin katkısı vardı ama bugün bakın Maradona anılıyor.

SAĞDA SİYASİ GELENEK OLUŞMADI

ANAP da önemliydi. ANAP'da da bakın sadece Turgut Özal anılıyor. Çünkü; darbeler bizim siyasi partilerimizi mahvettiği için özellikle sağda siyasi bir gelenek oluşmadı. Solda Kemalist kanalda CHP sürüyor. Onları da bir kere kapattılar ama temelde hiçbir şey olmadı. Demokrat Parti'yi kurdu bu millet partiyi kapatıp Adnan Menderes'i astılar. Adalet Partisi'ni iktidara getirdi bu millet 1980'de onu da kapattılar. Sonra ANAP ve DYP diye ikiye bölündü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rasim Ozan'dan bomba iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN