Sarıgül'e CHP rozeti

Giriş Tarihi: 9.11.2013
CHP'de İstanbul düğümü çözülüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 16 Kasım'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklaması bekleniyor. Kılıçdaroğlu'nun aday açıklamasını İstanbul'da, miting havasında yapacağı bir toplantı ile kamuoyuna duyuracağı belirtiliyor. İstanbul adayını İstanbulluların belirleyeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu'nun, bunu anket ile mi, önseçim ile mi yapacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. İbrenin ise Sarıgül'den yana olduğu ifade ediliyor. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugün 09.30'da CHP Genel Merkezi'nde olacak. Kılıçdaroğlu Sarıgül'e, parti rozeti takacak. Türkiye Değişim Hareketi, Türkiye'nin dört bir yanından binlerce üyesini tören için Ankara'ya çağırdı. Gövde gösterisi yapmayı planlayan Sarıgül'ün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklaması da bekleniyor.

TEKİN KADIKÖY'DE

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise bugün öğleden sonra İstanbul Kadıköy'de büyükşehir belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayacak. CHP, İstanbul'da belediye başkanı olmayan 20 ilçede adaylarını, 30 Kasım ve 1 Aralık'ta ön seçim sandığı kurarak belirleyecek. CHP'li 13 ilçe belediyesinde ise kamuoyu yoklaması yapılacak. Beyoğlu ve 5 ilçede kararı Kılıçdaroğlu ve komisyon verecek. İzmir, Çankaya, Antalya gibi yerlerde adayların açıklanmasının son ana bırakılacağı iddia ediliyor.

BAŞBAKAN'A SE DAVETİ
CHP, 11-12 Kasım arasında İstanbul'da ev sahipliği yapacağı Sosyalist Enternasyonal (SE) Konsey Toplantısı'na Başbakan Tayyip Erdoğan'ı da davet etti. 101 üye, 22 danışman üye ve 30'un üzerinde gözlemci üyesinin katılacağı Konsey toplantısı yaklaşık 400 temsilcinin katılımıyla yapılacak. Konsey, Suriye'yi ilgilendiren geniş katılımlı özel bir toplantı yapacak. SE Genel Sekreteri Luis Ayala 26 Eylül'de konuyla ilgili BM nezdinde temaslarda bulunmuştu. Toplantı'da 'Gezi' de görüşülecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül'e CHP rozeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN