Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin: Özel hayata müdahale edilemez

Giriş Tarihi: 10.11.2013

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, "Ne konut dokunulmazlığı ne özel hayatın gizliliği ve korunması ile ilgili Türkiye şu anda bulunduğu noktadan asla geri gitmez" açıklaması yaptı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, kimsenin konutuna, hakim, mahkeme kararı olmadan girilemeyeceğini belirtip, "Anayasa'nın 20. maddesinde bu açık. Kimsenin konutuna yargı kararı, hakim kararı olmadan girilemez. Kimsenin özel hayatına müdahale edilemez. Ne bir vali ne bir bakan, ne bir emniyet müdürü kimsenin konutuna girme, konutunda arama yapma, özel hayatına müdahale etme, üstünü başını arama yetkisine sahip değildir" dedi. Partisinin Tekirdağ İl teşkilatının temayül yoklamasına katılan Şahin gazetecilerin sorusu üzerine, şunları söyledi: "Ne konut dokunulmazlığı ne özel hayatın gizliliği ve korunması ile ilgili Türkiye şu anda bulunduğu noktadan asla geri gitmez, bunun teminatı AK Parti ve AK Parti hükümetleridir. Başbakanın açıklamalarından kimse Türkiye de sahip olduğumuz temel hak ve özgürlüklerin geri gideceği şeklinde bir düşünceye kapılmasın. Hayır, biz bu hakları, temel hak ve özgürlükleri daha da güçlendirmek istiyoruz ve amacımız budur. Bundan sonra atacağımız her adım da buna yönelik olacaktır. Genel başkanımızın ifade ettiği, parti sözcümüzün, hükümet sözcümüzün değişik vesilelerle gündeme getirdiği konu kontrol dışı birtakım öğrenci evlerinin kontrolsüzlük sebebiyle aileleri tarafından ilgili bakanlıklara ve hükümetimize yapılan şikayetleri gündeme almaktan ibarettir."

EV YORUMLARI
Öğrenci evleriyle ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Polis gelecek, evin kapısından girecek, 'kim burada nasıl yaşıyor, evrakınızı gösterin' diyecek. Böyle bir konu yok arkadaşlar. Bu, işi sulandırmak anlamına gelir" derken, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "Elbette yapılacak her şey hukuk ve yasalar çerçevesinde olacaktır" dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın yorumu ise "Sayın Başbakan'ın söylediği, ortalama Türk ailesinin yüzde 90'ının yüreğine su serpmiştir. Ailelerin hassasiyetini dile getirmiştir" yorumu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin: Özel hayata müdahale edilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN