"Saygın bir gazeteci olarak hatırlanacak"

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Babıali'nin usta kalemi Savaş Ay'ın vefatı, devletin zirvesi ve siyaset dünyasında da büyük üzüntü yarattı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Yaptığı televizyon programları, yazıları ve haberleriyle halkımızın beğenisini kazanan Savaş Ay, Türk basınının seçkin bir ismi olarak takdirle hatırlanacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, Sabah gazetesine ve basın dünyamıza başsağlığı diliyorum.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Türk basınında önemli haberlere imza atan Savaş Ay, kulvarında örnek bir meslek mensubu oldu. Merhum Savaş Ay'a Allah'tan rahmet diliyorum. Basın mesleğinin duayen mensubu Savaş Ay'ın yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Savaş Ay'ın kız kardeşi Işıl Ay'ı telefonla arayarak taziyede bulundu. Ay'ın vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirten Erdoğan, bütün aileye başsağlığı ve sabır diledi. Erdoğan, Ay'ın vefatı nedeniyle yayınladığı mesajda da şunları kaydetti: "Uzun süredir tedavi görmesine rağmen, habercilik mesleğine tutkunluğu dolayısıyla en zor şartlar altında dahi görevini sürdürmüş olan, yaptığı televizyon programlarıya izleyicilerinin takdirini kazanan Savaş Ay, daima saygın bir gazeteci olarak hatırlanacaktır."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Basın dünyasının saygın ve seçkin isimlerinden, mesleğinin her tür çilesini çekmiş ve onurunu da taşımış olan Savaş Ay'ın ölüm haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Ailesine, yakınlarına, dostlarına ve medya dünyasına başsağlığı diliyorum.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: Toplumumuzun önemli meselelerini ele alan programları ve yazıları ile topluma ışık tutan, Savaş Ay'ı saygı ve sevgiyle hatırlayacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Saygın bir gazeteci olarak hatırlanacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN