Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay'dan UFO açıklaması

Giriş Tarihi: 11.11.2013 11:23 Güncelleme Tarihi: 11.11.2013 12:40
Türkiye'nin gündemine sık sık UFO (Unidentyfied Flying Objects- Tanımlanamayan Uçan Cisim) vakalarıyla gelen Konya'nın Akşehir ilçesi bu kez gerçek bir tartışmanın odağına girdi. Akşehir'de düşen bir uçan cisim ve gölde bulunan füzelerin kaynağı konusunda Genelkurmay Başkanlığı'ndan da çarpıcı bir açıklama geldi.

FÜZELERİ KİM DÜŞÜRDÜ?

Genelkurmay Başkanlığı, bir süre önce Akşehir Gölü'nde bulunan füzelerle ilgili açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı, Akşehir Gölü'nde, 1987 yılında düşen askerî uçağa ait üç adet füze bulunduğuna dair yapılan incelenme sonucunda, sözkonusu mühimmatın eski tip olduğu ve envanterde bulunmadığının tespit edildiğini bildirdi. Ancak Genelkurmay, bölgede uçak düştüğüne dair her hangi bir kayda rastlanmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı söz konusu mühimmatın tahribinin planlandığını ancak, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla bilirkişi raporu düzenlenmesinin beklendiğini bildirdi. Genelkurmay açıklamasının tam metni şöyle:

"Akşehir Gölü'nde, 1987 yılında düşen askerî uçağa ait üç adet füze bulunduğuna dair yapılan incelenme neticesinde, mühimmatın eski tip olduğu ve envanterde bulunmadığı tespit edilmiş, ayrıca bölgede uçak düştüğüne dair her hangi bir kayda rastlanmamıştır.

Anılan mühimmatın tahribi planlanmış, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla bilirkişi raporu düzenlenmesi beklenmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan UFO açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN