Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakır'da Şivan Perver heyecanı

Giriş Tarihi: 12.11.2013 16:47 Güncelleme Tarihi: 12.11.2013 16:48

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu ziyaret edeceği Diyarbakır programında sanatçı Şivan Perver'in İbrahim Tatlıses ile düet yapacağını açıklaması, Diyarbakır'da sevinç yarattı.

Başbakan Erdoğan'ın yaklaşık 37 yıldır Türkiye dışında yaşayan sanatçı Perver'in 16 Kasım Cumartesi günü Diyarbakır'da çok sayıda çiftin resmi nikaha kavuşturulması amacıyla düzenlenecek toplu nikah töreninde İbrahim Tatlıses ile düet yapacağını TBMM Grup Toplantısı'nda açıklaması, Diyarbakır'da memnuniyetle karşılandı.

Diyarakır Kültür Turizm ve Musiki Derneği (DİKTUM-DER) Başkanı Kenan Aksu, AA muhabirine, dünyaca ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'in Diyarbakır başta olmak üzere bölgede çok sevildiğini söyledi. Yasaklı yıllarda bölgedeki vatandaşların büyük çoğunluğunun ceza almayı göze alarak sanatçının kasetlerini dinlediğini ifade eden Aksu, bu nedenle Perver'in Diyarbakır'a gelişinin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Perver'i dinlemek ve görmek için binlerce kişinin konser alanına gideceğini belirten Aksu, "Bu düet, hayalimizi gerçekleştirecek. Perver'in gelişini sağlayan Başbakanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Diyarbakır Müzikevi Yöneticisi Selahattin Akgün, Perver'in Diyarbakır'a gelmesinin sevindirici olduğunu ifade ederek, "Kürt vatandaşların Perver'e hasreti sona erecek. Perver'i görme ve dinleme fırsatı bulacağımız için sevinçliyim" ifadesini kullandı.

"Başbakanımızın açıklaması bizi duygulandırdı"

Vatandaşlardan Muhammed Benek, yıllardır özlemle bekledikleri Şivan Perver'in Diyarbakır'a gelmesinin büyük yankı uyandıracağını belirterek, konsere yoğun katılım olacağını söyledi.

Asım Yıldırım ise Kürtler için büyük önem taşıyan ve dünyaca ünlü bir sanatçı olan Perver'i yıllardır dinlediğini vurgulayarak, "Perver'in Diyarbakır'a
gelmesinden dolayı çok gururlandık. İbrahim Tatlıses de önemli bir sanatçıdır. Yıllardır beklediğimiz sanatçımızı görme ve dinleme fırsatını kaçırmayacağız. İkisini dinlemek bizim için mutluluk vericidir" dedi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Diyarbakırlı Mehmet Aygün, Perver'i çok sevdiğini dile getirerek, konser için cumartesi günü Diyarbakır'a
geleceğini söyledi.

Ali Koca da yıllardır Perver'i özlemle beklediklerini ifade ederek, "Başbakanımızın açıklaması bizi duygulandırdı. Perver'in gelişi, Diyarbakır'da
bayram havası estirecek. İnanılmaz bir hayalimiz gerçek oluyor. Başbakanımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da Şivan Perver heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN