Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pantolon yasağı sona erdi

Kadın milletvekillerinin Genel Kurul çalışmalarına pantolonla katılmasına imkân veren içtüzük değişikliği teklifi kabul edildi

Giriş Tarihi: 14.11.2013
TBMM Genel Kurulu'nda kadın milletvekilleri artık pantolon giyebilecek. Kadın milletvekillerine pantolon serbestisi getiren TBMM İçtüzük değişikliği teklifi dün Genel Kurul'dan geçti. Teklifin görüşmeleri sırasında HDP Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in verdiği ve milletvekillerinin 'kravatsız' ya da 'yöresel kıyafetle' çalışmalara katılabilmesine olanak sağlayan önerge kabul edilmedi. Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, görüşmeler sırasında salona pantolonlu geldi. Zana bir süre sonra ayrılırken, salona pantolonuyla gelen ikinci isim ise HDP Genel Başkanı Tuncel oldu. Tuncel, genelde pantolon giymeyi tercih ettiğini, bunun çalışmalarda kolaylık sağladığını kaydetti. Tuncel, "Bir iş yapıyorsunuz, ama sırf pantolonlu olduğunuz için Genel Kurul'a giremiyorsunuz. Bu Meclis'in, insanların nasıl giyineceğine, oturacağına, saçının nasıl kesileceğine, başı örtülü mü açık mı olacağına karar vermesi kadar garip bir durum yok. Bu saçma durumun ortadan kalkması iyi bir yaklaşım" dedi.

YENİ FOTOĞRAFLARI SİTEDE

Hac dönüşü başörtüsü takan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar ile Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey'in TBMM resmi internet sitesindeki fotoğrafları da başörtülü fotoğrafları ile değiştirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pantolon yasağı sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN