Provokasyon haberi kimseyi inandıramadı

Giriş Tarihi: 14.11.2013 18:34 Güncelleme Tarihi: 14.11.2013 18:43
Samanyolu Grubu'na bağlı Zaman gazetesinde yayınlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sert bir şekilde yalanlanan provokasyon içerikli haber büyük tepki topladı.

Özel dershanelerin okullara dönüşmesini teşvik için düzenlenen yasa tasarısına yönelik gerçeği yansıtmayan haberin ardından sosyal medyada organize bir şekilde itibarsızlaştırma kampanyası düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yalanladığı habere ve sosyal medyadaki provokatif kampanyaya Twitter üzerinden de birçok kullanıcı tepki gösterdi .

İşte sosyal medyadaki o tepkiler:

janetnahum ‏@janetnahum

cemaat cocuklari nerdesiniz meb zaman'in mansetini yalanladi sizin dininiz yalani haram kilmiyor mu

Taha ÜN ‏@tahaun

Mesele dershane değil arkadaş sen hala anlamadın mı? Mesele bu mutantların düşmanlığı.

Cemaat Dershanelerinde toplam ücretsiz okuttuğu çocuk sayısını belgeli olarak açıklasın o çocuklar özel okulda okusun devlet bursuyla

Cemil Barlas ‏@secondvirus

dünya batıyor modunda dersane yayını ters etki yapar..

Mustafa Varank ‏@varank

Dershane meselesini PKK'ya bağlamak hastalıklı kindarlığın tipik bir örneğidir.

Cevdet Akbay ‏@cevdet_akbay

Dershaneler kapatildiktan sonra AK Parti oyle bir uygulama getirecek ki Camia simdi koparttigi yaygaradan dolayi cok utanacak.

Dershaneler kapatılsa bile, özel okullarda fakir fukaranın çocukları parasız olarak eğitilebilir. Hizmet/Camia için hizmette sınır yok.

Bilim insanlari, dershanelerin, kanser dahil butun hastaliklara sifa oldugunu tespit etmis. Dershaneler vasitasiyla Mars'a cikilacak!

Dershaneler "paralel egitim sistemi" olmus durumda, koltugunu kaptirma niyetinde olmayacak elbet.

Camia'nin dershane sektorundeki payi yuzde 15 civarinda ama tepkinin yuzde 100′unu o gosteriyor. Neden acaba?

Dershanelerin kapatilmasi ozel tesebbuse kisitlama deniyor; o ozel tesebbus egitim sistemini kisitliyor, kisik kalmasini sagliyorsa?

Dershane, zarari yararindan fazla olan ilac satan sirkete benzer; egitim sisteminin iyilesmesine faydasi yok, rant kapisi olarak kullaniyor

Milyarlarca dolara hukmede dev bir sektor olan dershaneler, durduklari muddetce, egitim sisteminin iyilesmemesi icin herseyi yapacaktir.

Dershanelerin kapatilmasinin Camia'ya zerre miskal bir zarari olmayacak. Dershane sektorunde ancak yuzde 15′lik paya sahip.

Dershaneler, milyarlarca dolara hukmeden bir sektor olmus; durduklari muddetce egitim sisteminin altini oymaya devam edecekler.

Dersanelerin kapatılması, eğitim sisteminde bir zaafiyet oluşturması ve bundan dolayı gariban kesimin emilmemesi noktasında doğrudur.

"Silopi'de dershaneye gitti, en iyi yeri kazandi" reklami yapanlar, 5 sene dershaneye gidip kazanamayan binlerce ogrenciyi de yazsalar keske

Sarigul'un secim sloganini tahmin edebiliyorum: "Dershaneleri AK Parti'ye yedirmeyecegiz!" Bu sloganiyla hakiki bir sakird olmus olur :)

halime kökce ‏@halimekokce

Zaman gazetesi "Dershanelere darbe" deseydi anlardım da "eğitime darbe" ne demek? Özel dershane mi okul mu eğitimin esası?

Cem Küçük ‏@cemkucuk55

Öyle kıyamet koparıyorlar ki, sanırsın ülke elden gitti.

Seçimlerde görürüz. Seçilmiş hükümete ceza verme yolu sandıktır.

mehmet ali berber ‏@mali_berber

Dershanelerin kapanmamasını savunan biri olarak bence Zaman'ın haberi ve tartışmalardaki usul, esası geçmiş, hatta ezmiştir. ve birçok şeyi.

Ahmet Bayekoglu ‏@Ahmet_Bayekoglu

Paran var,medyan var,bankan var,kalifiye elemanların var,herşeyin var..ülke yönetmeye merakın var hepsine Eyvallah.Parti kur sandık orda…

Bu aziz millet size gençleri yetiştirin sonra da onlar üzerinden ülkeyi yönetmeye kalkın diye yardımlarda bulunmadı.Meraklıysan parti kur…

Benim kanaatime göre cemaatin son günlerde dersane olayını köpürtmesi Sarıgül'e açık destek verebilmek için zemin oluşturma çabasıdır

Meryem Gayberi ‏@meryemgayberi

Dağa çıkış mı kaldı ki artık "dersaneler dağa çıkışı engellesin" Barış sürecindeyiz barış!

Eğitimin ana merkezi dersane mi ki, dersanelerin kapatılması "eğitime büyük bir darbe" olsun? Zaman, abarttıkça abartıyor bu dersane işini
CHP ve MHP Cemaat tabanının oylarının peşine düşmüş bile şimdiden. O taban öyle cefakar ve vefakar bir taban ki kime oy vereceğini iyi bilir.

Atılgan Bayar ‏@atilganbayar

Siyaseti görevi Eğitim'i düzenlemektir. Beğenmeyen parti kurar, siyasete girer. Demokrasi bunu gerektirir.

Burada gösterilen tepkilerden çıkarttığım sonuç: Böyle bir nesil yetiştiriyorlarsa, Dershaneler MUTLAKA kapanmalı.

Dershane gibi bir anomali hali nasıl bu kadar şedid savunulabilir? Bu ne anlama gelir?

Aşırı tepkiden de anlaşılacağı gibi Dershane'ler kapatılmalı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Provokasyon haberi kimseyi inandıramadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN