Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay'dan mahkemeye 28 Şubat yazısı

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, 28 Şubat Davası'nın görüldüğü mahkemeye, "irtica ile mücadelede alınacak tedbirler" konulu toplantı ile ilgili olarak cevap yazısı geldi.

Giriş Tarihi: 18.11.2013 18:36 Güncelleme Tarihi: 18.11.2013 18:38
Hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan 28 Şubat davasının 33. duruşmasına, bugün Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan mahkeme heyetine, "irtica ile mücadelede alınacak tedbirler" konulu toplantı ile ilgili olarak cevabi bir yazı geldi. Mahkeme ayrıca, Genelkurmay Başkanlığı'ndan 'Batı Eylem Planı' konulu belgenin orijinalinin olup olmadığını da sordu.
MAHKEME 4 KASIM'DA İSTEMİŞTİ
Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği, mahkemenin 4 Kasım günü istediği 'irtica ile mücadelede alınacak tedbirler' konulu toplantı tutanağının, 'belgenin arşiv kayıtlarında olup olmadığını, sonradan bulunmuşsa herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını, bu belge konusunda tutanak tutulup tutulmadığını ve belgenin ne şekilde saklandığı' sorularına yazılı cevap gönderdi. Adli Müşavirliğin mahkemeye gönderdiği yazıda, konu ile ilgili bilgi için mahkemeye gönderilen belge ve toplantı tutanakları haricinde başka bir belge ve tutanağa rastlanmadığı ifade edildi.
MÜŞTEKİ AVUKATLARA SUÇ DUYURUSU
28 Şubat mahkeme heyeti, 27 Mayıs 1997'de hazırlanan 'Batı Eylem Planı' konulu belgenin aslının olup olmadığını da Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği'ne sordu.
Mahkeme heyeti, ayrıca, bugünkü duruşmada, müşteki avukatları Hüsnü Dağ ve Cüneyt Toroman'ın mahkeme heyeti için sarf ettiği "davaya vakıf olmamaları suçun vasfı ve oluşumu konusunda donanımsız olmaları" sözlerinden dolayı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 şubat davasının 34. duruşması yarın saat 10.00'da devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan mahkemeye 28 Şubat yazısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN