Arınç: Artık dershanelere ihtiyaç yok

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yaptı. Arınç özetle şunları söyledi:
GENEL AF YOK:
Çok açıktı Başbakanın konuşması. Paragrafın tümünü dikkate aldığınızda bir genel af beklentisinin bugün için kesinlikle dile getirmediğini görürsünüz. Genel af bugünün gündeminde yok. Sayın Başbakanımız konuşmasında, geleceğe dair bir perspektif çiziyor. Yani cezaevlerinde hiç kimse olmasın, dağlarda hiç kimse olmasın, barış olsun, özgürlük olsun, insanla kendilerini daha iyi temsil etsinler. Cezaevlerini boşaltacak biz değiliz. Türkiye'de bir yargı var. "Terör biterse, eylem biterse ve silahlar bırakılırsa, fikirlerin siyasetin konuşulacağı günler gelirse Türkiye gelecekte güzel günler görebilecektir" dedi Başbakanımız.
DERSHANELERE İHTİYAÇ KALMADI: Dershane gerçeğini biliyoruz. Hükümetimiz döneminde iki sebeple bu dershanelerin bir şekilde özel okullara dönüştürülmesinin doğru olacağı kararlaştırılmış. Eskiden dershanelere duyulan ihtiyaç eğitim sistemindeki aksaklıklar sebebiyle çocuklarımızın başarılı olamamaları gerçeğiydi. Dershanelere artık ihtiyaç kalmadı. Eğitimi okullarımız vermeli. Bizim asıl üzerinde durduğumuz özel okulların teşvik edilmesi. Dershaneler, ellerindeki birikimi, bir okula dönüştürerek eğitim yapabilirler. Pek çok insan endişe içinde. Bu endişelerde haksız değiller, en azından bir kısmında. Bir kısmında taraflı maksatlı kampanya da yürütülüyor olabilir mi? Bu konu Türkiye'nin lehinedir. Biz hükümetimizle öğrencimiz velimiz arasında başka birine ihtiyaç duymuyoruz. Etüt merkezleri, okuma salonları bu düzenleme içerisinde yok. Yüreğinizi soğutun. İnşallah güzel bir sonuç olacak.
O KAMPANYALARA YANIT: Dershaneler konusunda eleştirilerde bulunan herkesin eleştirilerine saygı duyuyoruz. Ancak, kendi içlerinden maksatlı, hükümeti yıpratmak amacıyla hareket edenleri de çıkarmaları gerektiğini düşünüyorum. Biz hükümetimizle öğrencimiz, velimiz arasında başka birisine doğrusu ihtiyaç duymuyoruz.

BAŞBAKANIMA ZARAR VERMEM
"Görevimin başındayım. Bir bakan, AK Parti'nin bir milletvekili olarak hiçbir sözüm, davranışım, eylemim hükümetime zarar vermemeli, başbakanıma zarar vermemeli. Bizim için hiçbir mesele kalmamıştır. Gerekli her şeyi konuştuk ve bugün görevimizin başında, bunu yapmaya devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç: Artık dershanelere ihtiyaç yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN