Nejat Uygur'un ölüm nedeni

Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un oğlu Behzat Uygur, "Bundan sonra yapılacak olan her şeyde Nejat Uygur hatırlanacaktır ve unutulmayacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 19.11.2013 09:08 Güncelleme Tarihi: 19.11.2013 09:10
Özel Medistate Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Kutlu Ufuk Altunbay, düzenlenen basın toplantısında, "Nejat bey yoğun bakıma 26 gün önce geldi. İlk geliş şikayeti idrar yolu enfeksiyonudur. Daha sonra ne yazık ki kombinasyon geçirerek solunum yollarında ağır bir enfeksiyon gelişti. Tedavisi baya iyi gidiyordu. Çok umutluyduk. Fakat son 10 gün önce 'kanda mikrop üremesi' gelişti. Tedavisi şekillendirildi. Hekimlerimiz gayet ilgili ve yerinde müdahalelerle olaya el koydular. Fakat cuma akşamı ve cumartesi sabahından beri bir kötüleşme durumu oluştu. Bilinci daha da kötüye gitti, tansiyonları düştü. Buna bağlı olarak ateşi yükseldi. Bu akşam dört gibi bilinci iyi kapanarak solunumu gerileyince, saat 04.00 civarı solunum cihazına bağlamak zorunda kaldık. Saat 19.58 de Nejat beyi kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun' dedi.

"BUNDAN SONRA YAPILACAK HER ŞEYDE NEJAT UYGUR HATIRLANACAKTIR"

Behzat Uygur da, 'Ailecek buradayız. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Babayı herkesin ne kadar çok sevdiğinin farkında olduğunu biliyoruz. O sadece bizim babamız değil, kendisinin de söylediği gibi, 'Hep akrabam olarak görürüm, seyircim olarak görmem' derdi. Duruma öyle bakmak gerekir. Bugün ustayı ve babamızı kaybettik. Annem ise sevgili eşini kaybetti. Sizler de sevgili Nejat Uygur'unuzu kaybettiniz. Bu belki çok klişedir ama bu bir veda değil, onun bıraktıklarıyla ve onun eskiden yayınlanan video görüntüleriyle bundan sonra yapılacak olan her şeyde Nejat Uygur hatırlanacaktır ve unutulmayacaktır. Şu andan itibaren Nejat Uygur ölümsüzdür' ifadelerini kullandı.

Behzat Uygur, 'Ben kendi adıma, ailem ve kardeşlerim adına başımız sağ olsun' diyerek sözlerini tamamlarken gözyaşlarına hakim olamadı.

"BU SEFER OLMADI, BABAYI KAYBETTİK"

Sühely Uygur ise, 'Türkiye çok büyük bir efsaneyi kaybetti. Hakikaten çok üzüntülüyüz. Bu bizim için bir sürpriz oldu. Tabi ki babamın hastalığını biliyordum. Siz değerli basın mensupları sürekli babamı sorardınız. Biz de babam hakkında sizlere bilgi vermeye çalışırdık. Fakat bu sefer olmadı. Bu bazı internet sitelerine çıkan yalan haberler çıkmıştı ama bu sefer doğrudur. Bizim ağzımızdan duymanız daha doğru olur. Yapacak bir şey yok babayı kaybettik' diye konuştu.

'TİYATROYU ASLA BIRAKMAMAMIZI İSTERDİ"

Gazetecilerin Nejat Uygur'un sizden bir isteği var mıydı?' soruna ise Behzat Uygur, 'Nejat babanın net olarak şunu yapın diye bir isteği yoktu' derken Süheyl Uygur da, 'Tiyatromuzu asla bırakmamamızı isterdi. Yola devam derdi. Kendisi yıllarca bu işin meşakkatini çekti. Yıllarca çalıştı ve bize hep o tavsiyelerde bulundu. Bizde tiyatro pes etmeden baba gibi yıllarca devam etmek istiyoruz' diye yanıtladı.

Behzat Uygur toplantıyı Nejat Uygur'un sözü olan 'Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinde, ortancaların da alnından öperim' sözleriyle bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nejat Uygur'un ölüm nedeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN