Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Perver, seçim afişi malzemesi'

"Cumhurbaşkanı adayı olacağı" iddialarına "Asparagas" diyen Kılıçdaroğlu, Şivan Perver'e "Uludere'nin hesabı sorulmadan hangi yüzle Erdoğan'a övgüler düzüyorsun" diye sordu

Giriş Tarihi: 20.11.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olacağına" ilişkin iddialara "Tümüyle asparagas bir haber. Yok öyle bir şey" yanıtını verdi. Partisinin TBMM grup toplantısında Diyarbakır'da Başbakan Tayyip Erdoğan ile Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani buluşmasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Ahmet Kaya yaşasaydı Gezi eylemcisinin yanında olurdu" dedi. Kılıçdaroğlu, 38 yıl sonra Türkiye'ye gelip, aynı programa katılan Kürt sanatçı Şivan Perver'i de, "Uludere'nin hesabı sorulmadan hangi yüzle Erdoğan'a övgüler düzüyorsun? Sanatçı kimliğini bir kenara bırakarak AKP'nin seçim afişine malzeme oldu" diye suçladı. Grupta partisine katılanlara rozet de takan CHP lideri, şu mesajları verdi:
Oturmuş karar vermiş, dershaneler kapanacak. Kimsin sen, evinin kralı zannedebilirsin kendini ama ülkenin kralı değilsin. Oturup düşüneceksin neden bu dershaneler var? Dershaneleri kapatacaksan pedagogları çağır, eğitim sistemini masaya yatır. Dershaneler sonuçtur başlangıç değil.
Erdoğan, Ahmet Kaya'yı istismar ediyor. Ahmet Kaya yaşasaydı Gezi eylemcisinin yanında olurdu ve şimdi hapisteydi. Bırak Ahmet Kaya'yı istismar etmeyi, yaşasaydı senin karşında olurdu. 'Hoşça kal gözüm' diye bir sözü var Ahmet Kaya'nın, onu, 'hoşça kal çözüm' diye okuyor.
Perver'e sormak isterim, Uludere'de öldürülen 34 yurttaşın hesabı sorulmadan sen hangi yüzle Recep Tayyip Erdoğan'a övgüler düzüyorsun? Sen sanatçısın, sanatına saygı duyarız. Şivan Perver sanatçı kimliğini geride bıraktı, AKP'nin seçim afişine malzeme oldu.
Cezaevleri boşaltılacak diyor. İyi de tıka basa dolduran kim? Yatırım programlarına yeni cezaevleri aldın.
Suriye'de tökezlediler, ortaya çıkan tabloyu Diyarbakır'la kapatmaya çalışıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Perver, seçim afişi malzemesi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN