Bu açıklama CHP’yi karıştırır

Giriş Tarihi: 21.11.2013 09:24 Güncelleme Tarihi: 21.11.2013 12:59

İstanbul adaylığı için Sarıgül ile yarışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kadıköy'e razı olacağı iddiasını reddetti.

"Benim İstanbul'la ilgili hayallerim, projelerim bugün oluşmuş değil. Ben İstanbul'u ve sorunlarını çok iyi biliyorum" diye açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ben CHP tarihinde hiç olmamış biçimde tek başıma İstanbul için iki kez aday adayı oldum. Bütün delegelerin oyuyla seçildim. Arkamda lobiler, sermaye yok ve ben hep kazandım, dedi.

Yeni Şafak'tan Nil Gülsüm'ün sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin'in sözleri CHP'deki hedefinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Herhangi bir ilçeyi kabul etmeyeceğini sözlerine ekleyen Tekin, Başbakan Erdoğan'ın bir yönünü övmekten de kendini alamadı. Tekin, CHP'nin neden iktidar olamadığını da açıkladı.

İşte Tekin'le yapılan röportajda öne çıkan 3 soru ve cevap:

Soru: Hakkınızdaki yorumlardan biri 'aslında bir ilçenin başkanlığını garantiye almak istiyor' şeklinde... Ne diyorsunuz bu yorumlar için?

Cevap: Hayır, kabul etmem. Böyle bir şey istesem zaten bana kim engel olabilir.

Soru: Başbakan Erdoğan sizce nasıl biri?

Cevap: Siyasi ve insani açıdan farklı değerlendirmek gerekir. Ama insani açıdan çok vefalı birisi olduğunu söyleyebilirim. Hatta ona ihanet edenlere bile sahip çıkmıştır. Siyasi yanı, çok beğendiğim bir tarz değil.

Soru: CHP neden iktidar olamıyor?

Cevap: Biz toplumsal meselelerle çok ilgilenemedik. Kurultaylar, iç kavga, 'o gitti, bu kaldı' tablosu büyük bir zaafiyet yarattı. Dünya o kadar hızlı değişiyor ki, siyaset olarak bunun gerisinde kalınıyor. CHP olarak bu özeleştiriyi yapmamız lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu açıklama CHP’yi karıştırır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN