Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerika Bölge Direktörlüğü New York Ofisi açıldı

Giriş Tarihi: 24.11.2013 22:43
Anadolu Ajansı Amerika Bölge Direktörlüğü New York Ofisi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla açıldı.

100. yıl hedefleri kapsamında yurt dışı operasyonlarını güçlendiren AA'nın Amerika Bölge Direktörlüğü New York Ofisi, ABD ve dünyanın finans, sanat ve diplomasi merkezi konumundaki New York'un Manhattan bölgesinde hizmete girdi.

Açılış törenine, Başbakan Yardımcısı Arınç, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Halit Çevik, New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi, AA Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Ömer Ekşi, AA Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Çulcuoğlu, Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Ertuğrul Cingil ve diğer davetliler katıldı.

Ofis, tüm Amerika kıtasındaki AA operasyonlarının merkezi olacak. AA'nın 100. yılında dünyanın ilk beş haber ajansı içinde yer alma hedefine katkı sağlayacak ve AA'nın İngilizce yayını için de önemli merkezlerden birisi olacak ofis, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi ve New York'un önemli simgelerine yakın bir noktada yer alıyor.

ABD'nin yanı sıra Kanada, Brezilya, Arjantin, Meksika, Şili gibi kıtanın önemli ülkelerinin de merkezi konumunda bulunacak New York ofisi, zaman içinde haber ağını genişleterek bölgede yer alan yaklaşık 60 ülkedeki gelişmeleri ilk elden abonelerine duyuracak.

Dünyanın tüm piyasalarının yakından takip ettiği New York borsası ve Wall Street'teki gelişmeler de finans çevrelerine sıcağı sıcağına aktarılacak.
AA, yeni dönemde uluslararası politikanın ve diplomasi faaliyetlerinin kalbi durumundaki Birleşmiş Milletler merkezinden de abonelerine çok daha zengin bir içerik sunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerika Bölge Direktörlüğü New York Ofisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN