Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O zaman ne demişlerdi şimdi ne diyorlar

Giriş Tarihi: 28.11.2013 09:12 Güncelleme Tarihi: 28.11.2013 10:48

Anketlere, tartışmalara son noktayı koyuyoruz. Türkiye'nin % 88'i dershanelerle ilgili kararını 2011 seçimlerinde verdi. Ak Parti, CHP ve MHP seçmeni oyunu "Dershaneler kapatılsın" diyen partilere verdi.

AK Parti eğitimde büyük reformunu gerçekleştiriyor. Dershanelerin dönüşümüne hazırlanırken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu dönüşümün yeni bir olay olmadığını bu reformu uzun yıllardır gerçekleştirmek istediklerini söylemişti.

Dershanelerde dönüşümün yapılacağı açıklanmasının ardından CHP ve MHP tarafından büyük tepki gelmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, dershanelerin kapatılması konusunda hükümete yüklenmiş, "sen kim oluyorsun da dershaneleri kapatıyorsun" demişti.

Ancak, CHP'nin 2011 yılında seçim beyannamesi olarak dağıttığı evraklarda "dershanelerin öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği" söyleniyor ve "dershanelerin kaldırılacağı" vaadediliyor.

Devlet Bahçeli ise, "Dershane sistemiyle sırf başka maksatlarla oynamak telafisi çok zor olacak boşluklara ve çalkantılara meydan verebilecektir" açıklaması yaparken, MHP'nin seçim beyannamesinde de yine dershanelerin özel okullara dönüştürüleceği yazıyor.


MHP'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNDEKİ İLGİLİ KISIM

Sınav sistemleri örgün eğitim programlarına paralel hale getirilecek. Dershanelerin, ilk ve ortaöğretim kurumlarının işlevlerini üstlenmesi önlenecektir. Dershanelerin özel okullara dönüşmesi teşvik edilecektir.


CHP'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNDEKİ İLGİLİ KISIM

Dershanelerin, öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği araştırmalarla doğrulanmıştır. Bu nedenle ülkemizde dershane gerçeğine ciddi bir çözüm getirmek ve dershaneleri eğitimin gündeminden çıkarmak gerekmektedir.

Kaynak: Takvim.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O zaman ne demişlerdi şimdi ne diyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN