Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAŞ, kış dönemi toplantısı sona erdi

Giriş Tarihi: 28.11.2013 19:52 Güncelleme Tarihi: 28.11.2013 21:21

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kış dönemi toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında sona erdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki YAŞ toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük ile diğer komuta kademesi katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YAŞ üyelerinin onuruna öğle yemeği verdi. Bugün gün boyu devam eden toplantı sabah ve öğleden sonraki oturumlarda toplam olarak yaklaşık 6 saat sürdü.

TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) olağan toplantısında, TSK'nın hazırlık durumu ve yeniden yapılandırma çalışmaları, terörizmle mücadele ve GATA'nın üniversite olarak yapılandırılması çalışmaları ile ilgili konuların görüşüldüğü bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, YAŞ'ın olağan toplantısının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, toplantıda; "Türk Silahlı Kuvvetleri Hazırlık Durumu ve Değerlendirilmesi, Terörizmle Mücadele ve Değerlendirilmesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeniden yapılandırılması çalışmaları ve GATA'nın üniversite olarak yapılandırılması" çalışmaları ile ilgili konuların görüşüldüğü kaydedildi.

YAŞ KARARLARI, CUMHURBAŞKANI GÜL'E SUNULDU

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ı kabul etti.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen kabulde, Orgeneral Özel ve Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Cumhurbaşkanı Gül'e Yüksek Askeri Şura'nın (YAŞ) bugün gerçekleştirilen kış toplantısında alınan kararları sundu.

Şura kararları, Cumhurbaşkanı Gül'ün onayının ardından yürürlüğe girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YAŞ, kış dönemi toplantısı sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN