Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kritik toplantı başladı

Giriş Tarihi: 28.11.2013 11:03 Güncelleme Tarihi: 28.11.2013 15:59

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı.

Yüksek Askeri Şura üyeleri, bu sabah Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında önce Anıtkabir'i ziyaret etti. Aslanlı Yol'un başında komutanlar tarafından karşılanan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve şura üyeleri ile birlikte Aslanlı Yol'da yürüdü. Heyet üzerinde 'YAŞ üyeleri' yazan çelengi Atatürk'ün mozolesine bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundu. Erdoğan başkanlığındaki heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Erdoğan burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Erdoğan, deftere şunları yazdı: '2013 yılı Yüksek Askeri Şura'sı kış dönemi çalışmaları vesilesiyle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i bir kez daha minnetle anıyoruz. Türkiye'yi O'nun gösterdiği 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma' hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle ve kararlılığımızla çalışmayı sürdürüyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'te ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek, O'nun vasiyetini yerine getirmeyi amaçlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda bir yandan maddi kalkınmamızın temel unsuru olan altyapıyı oluştururken, bir yandan da 81 vilayetimiz ve 76 milyon insanımızın tamamını içine alacak huzur, kardeşlik ve birlik ruhunu tesis etmenin, güçlendirmenin çabası içindeyiz. 2023 yılına her bakımdan güçlü bir ülke olarak ulaşacağımıza, çocuklarımıza büyük Türkiye'yi miras bırakacağımıza yürekten inanıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize her zaman olduğu gibi bu süreçte de çok önemli görevler düşmektedir. Binlerce yıllık bir geleneğin bugünkü temsilcisi olan Silahlı Kuvvetlerimizi, donanımı, insan gücü ve moraliyle en ileri seviyelere ulaştırmak için üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz 2013 Yılı Kış Dönemi Yüksek Askeri Şura'sının ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyor, şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.'

Erdoğan, ardından bir süre daha Anıtkabir'de kaldı. Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Özel, aynı araçla Anıtkabir'den ayrıldı.

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'na geçen heyet, saat 10.30 itibariyle toplantısına başladı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kritik toplantı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN