Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağış, MASTÖB gecesine katıldı

Giriş Tarihi: 29.11.2013 22:47 Güncelleme Tarihi: 29.11.2013 22:50
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Kimileri, eski eski evrakları bulup ortaya çıkarmaya çalışıyor. Türkiye'nin daha bundan 10 yıl önceki dönemini, sanki bugünmüş ve bugünün şartlarıymış gibi lanse etmeye çalışıyor" dedi.

Bağış, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Genel Merkezi'nin 2013 yılı kültürel etkinlikleri kapsamında Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Türkiye'ye önemli hizmetler yaptıklarını kaydetti.

Seçmenlerin yerel seçimlerde muhalefete prim vermeyeceğini söyleyen Bağış, millete hizmet konusunda muhalefetle çok farklı kulvarlarda olduklarını dile getirdi.

Dertlerinin millete hizmet olduğunu vurgulayan Bağış, "Onlarınki ise millete eziyet. Anlaşılan 5 seçim ve 2 referandumda aldıkları yenilgiler onların aklını başına getirmeye yetmedi. Bu yüzden martta CHP ve MHP'ye neden müzmin muhalefet olduklarını ve hep böyle kalacaklarını anlatmak üzere geleceğiz. Hazır olsunlar. Malatya da İstanbul da bu fitneci parazit partilere fırsat vermeyecektir" diye konuştu.

Türkiye'ye büyük hizmetleri olan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Malatyalı olduğunu anımsatan Bağış, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakan'ın da bizim de üzerimizde büyük emeği var. Biz bugün eğer Türkiye gemisini yürütebiliyorsak, Türkiye büyüyorsa bu, Özal'ın attığı demokratik temellerin üzerinde yükseldiğimiz içindir. Bakın, hani müflis tüccar işleri kötü gittiği zaman eski defterleri karıştırırmış. Kimileri eski eski evrakları bulup, ortaya çıkarmaya çalışıyor. Türkiye'nin daha bundan 10 yıl önceki dönemini, sanki bugünmüş ve bugünün şartlarıymış gibi lanse etmeye çalışıyor. Bırakın 10 yılı, 20 yıl öncesine gidelim. Türkiye böyle miydi? Özal seçimleri kazandığı zaman ona yapılanları hatırlayın. Türkiye bir bakın nerelerden nerelere geldi."

Son günlerde merhum şarkıcı Ahmet Kaya'nın çok tartışıldığını anımsatan Bağış, "O da hemşehrinizdi. Bakın nereden nereye. Bir zamanlar baskılar gören, sıkıntı çeken ve bunlara direnmek için ülkesini terk etmek zorunda kalan Ahmet Kaya, Türkiye Başbakanı'nın gözyaşıyla andığı, Paris'e giden bakanların, ben de bunlardan biriyim, mezarını ziyaret ettiği hale geldi. Neden? Çünkü o günlerin Türkiyesi geride kaldı" ifadelerini kullandı.

"İçimize fitne, tefrika girdiği, terör hortladığı zaman ülke kaybediyor" diyen Bağış, bu nedenle herkesin çözüm sürecine katkı ve destek vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Geceye, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağış, MASTÖB gecesine katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN