Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan meydan okudu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir güç TBMM'nin üzerinde değildir" dedi.

Giriş Tarihi: 30.11.2013 15:21 Güncelleme Tarihi: 30.11.2013 16:51
Başbakan Erdoğan: "TBMM, 23 Nisan 1920'den bu yana Türkiye'deki en yüksek makamdır, mercidir. TBMM, Türkiye'nin kalbidir, TBMM, Türkiye'nin idare merkezidir, yasalar oradan çıkar, hükümetler oradan belirlenir, anlaşmalar orada onaylanır, kararlar orada alınır. Hiç kimse, hiçbir kurum, fani olan hiçbir güç TBMM'nin üzerinde değildir"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Adalet mülkün esasıdır, zulüm değil. Sizin kararınızı beğenmedikleri için Meclis'in üzerinde güçler oluşturmak istediler, zayıflatmak istediler. 11 yıldır milli iradeyi muhafaza ediyor, milli iradenin gücüne güç katıyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kadına el uzatılamaz diyenler, kadına bu noktada söz, laf, hakaret, edilemez diyenler eğer bizim Parlamentomuzun çatısı altında kalıyor da onların partisi onu ödüllendirip, muhafaza ediyorsa işte o CHP'ye hesabını sizin sormanız lazım. Öyle lafla kadına siyasi hak verilmez, lafla kadına koruma, saygı olmaz. Ben konuşamıyorum, niye? Eşim olduğu için konuşamıyorum, ama ben görüyorum ki milletimiz, kadınlarımız konuşuyor. Adını ağzıma almak ona taltif olur, onun için alamam. Dolayısıyla bunun gereğini benim milletim vakti saati geldiğinde yapar. 4 ay sonra o zihniyete Muğla en büyük dersi vermelidir" dedi.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

11 yıldır milletimizin emanetine sımsıkı sahip çıkıyoruz. 11 yıl içinde toplam 3 seçimde milletimiz bize hep daha fazla oy verdi. Artık emin ellerde olan bir Türkiye var. TBMM Türkiye'nin kalbidir, idare merkezidir. Hiçbir güç Meclis'in üzerinde değildir. Söz, karar ve yetki sizdedir. Adalet mülkün esasıdır, zulmün değil. Hizmetleri gören, ''durmak yok, yola devam'' diyor. Meclis dışında yol arayanlar çok ciddi bir hatanın içindedir.

Türkiye'de sesi çok çıkanın çok gürültü yapanın tencere tavanın çok parası olanın değil sadece milletin dediği olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan meydan okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN