Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalçın Akdoğan'dan gündemi değiştirecek açıklamalar

Giriş Tarihi: 30.11.2013 21:18

Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

A Haber muhabiri Aysu Mola'nın sorularını cevaplayan Akdoğan, dershanelerin dönüştürülmesinden, MGK bildirisine kadar bir çok soruya cevap verdi. CHP milletvekili Kamer Genç'in tutumunu değerlendiren Akdoğan, ağır eleştiriler getirdi. İşte Yalçın Akdoğan'dan gündemi değiştirecek açıklamalar.

A Haberin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Dershanelerin dönüştürülmesi konusunda hükümet ile cemaat ilişkilerine değinen Akdoğan, konudan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Soru: Karalama kampayası devam ederse Başbakanın tavrında bir değişiklik olur mu?

"Şimdi bunlar bizi üzüyor. Konunun bağlamından çıkarılması, başka bir yere çekilmesi bu konu bir eğitim meselesidir. Bunun hükümet cemaat paralelinde sıkıştırılıp değerlendirilmesi bu doğru olmaz. Bu konuyu kendi bağlamında tutmak herkes için daha iyi olur."

Başbakan Erdoğan ile cemaat lideri Fethullah Gülen arasındaki ilişkiye de değinen Akdoğan, medyada çıkan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini söyledi.

"Bir takım yalan yanlış bilgiler dolaşıyor. Bunlar üzerinden değerlendirmek yorum yapmak hüküm beyaz etmek doğru değildir."

Mehmet Baransu'nun sosyal medya yolu ile kendisiyle ilgili yazdıklarını ise sert bir dille kınadı.

"Bu belden aşağı vurmak kimseye fayda getirmez. Ortalık birbirine karıştığı anda bundan herkes zarar görür."

Yalçın Akdoğan, Kamer Genç'in, Emine Erdoğan'a karşı yaptığı saygısızlığı ise ağır bir dille eleştirdi.

"Ayık kafayla belki farklı düşünüyor olabilir ama bu siyasetsizlik halinin CHP'nin genel sorunudur bu!"

Siyaset yapmak değil, yüz karası bir durum

"Bir milletvekilinin sürekli seviyesi düşük bir şekilde bir takım gündemlerle çıkışta kalmaya çalışırsa, kendi reklamını yapmaya çalışırsa, bu siyaset yapmak olmaz."

"Kendisinde seviye ve üslup problemi var. Bunların hepsi o şahısta bir araya gelmiş"

Fethullah Gülen'in bir gazetede yayınlanan MGK kararlarıyla ilgili yaptığı yorumu değerlendiren Akdoğan, yalan haberler üzerinden hüküm vermenin doğru olmadığını belirtti.

"Bu haberleri doğru kabul ederek yorum yapmak doğru olmaz. Birbirimize bu tür yalan haberler üzerinden hüküm vermeyi doğru bulmuyorum."

A Haberin sorularını yanıtlayan AKdoğan, AK Parti'nin MGK toplantılarında devamlı olarak hedef haline geldiğini irtica kampanyalarıyla yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

"AK Partinin 10 yıldır ne yapıp yapmadığı ortada. Bugün birileri AK Parti'yi muhafazakarlaştırmakla suçlarken birilerinin de AK Parti'yi muhafazakar kesime karşıymış gibi göstermesi doğru olmaz."

"AK Parti iktidara geldiği ilk günden itibaren bu irtica kampanyası AK Parti'ye karşı başlamıştır. Bütün Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında da hedef AK Parti konulmuştur."

"İrtica kampanyalarının hedefinde AK Parti olmuştur. AK Parti bununla mücadele eden aktördür. Birçok demokratikleşme adımlarını AK Parti atmıştır. Bütün toplu kesimlerin o süreçte zarar görmemesi için gövdesini siper eden AK Parti iktidarıdır."

"Bu bir yalan kampanyasıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalçın Akdoğan'dan gündemi değiştirecek açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN