CHP'liler sandık başına gitti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul'da 17 ilçede belediye başkan adaylığı eğilim yoklaması için sandığa gitti.

Giriş Tarihi: 1.12.2013 12:40
Oyunu Üsküdar'da kullanan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, "1987'den beri ilk defa İstanbul'da 17 ilçede böyle bir eğilim yoklaması yapılıyor. Bundan sonra diğer ilçelerimizde böyle bir yoklama uygulama için çalışmamızı sürdüreceğiz" dedi.

CHP üyeleri, İstanbul'un 17 ilçesinde belediye başkan adaylığı eğilim yoklaması sandık başına gitti. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da Üsküdar Halil Rüştü İlköğretim Okulu'na gelerek oyunu kulandı.

Üsküdar'daki 7 belediye başkan aday adayının 3'e düşürüleceği eğilim yoklaması hakkında bilgi veren Salıcı, "Bugün İstanbul'un 17 ilçesinde CHP'liler toplam 82 bin üyeyle sandığa gidiyorlar. Üsküdar'da olduğu gibi bütün ilçelerde de CHP'liler gidiyor, kendi belediye başkan adaylarını kendileri belirleyecekler. Bu uygulama en son 1987 de yapılmıştır. 1987'den beri ilk defa İstanbul'da 17 ilçede böyle bir eğilim yoklaması yapılıyor. Bundan sonra diğer ilçelerimizde böyle bir yoklama uygulama için çalışmamızı sürdüreceğiz" dedi.

Salıcı, ilk etapta aday adayı sayısının eğilim yoklaması sonucuyla 3'e düşürüleceğini ve ardından da anketler ve genel merkezin çalışmalarıyla partinin adayının belirleneceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler sandık başına gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN