Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kadına hakaret eden Meclis'te ödüllendirildi'

CHP'li Genç'e tepkisini "Eşim diye konuşamıyorum ama milletim konuşuyor" sözleriyle ifade eden Erdoğan, Gülen Cemaati'ne ilişkin "Hiçbir güç Meclis'in üstünde değildir" mesajı verdi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'a sözlü tacizde bulunan CHP Milletvekili Kamer Genç'i ve CHP'yi Muğla'da halka şikayet etti. "Kadına hakaret edenler parlamentoda ödüllendiriliyor" diyen Erdoğan, bunun gereğini milletin yapacağını söyledi. Erdoğan, Gülen Cemaati ile yaşanan tartışmalara da cevap niteliğinde şu mesajı verdi: "Hiçbir kurum, fani olan hiçbir güç Meclis'in üzerinde değildir." Erdoğan, Muğla'daki toplu açılış töreninde şunları söyledi:
'Kadına el uzatılamaz, söz, laf, hakaret, edilemez' diyenler eğer bizim parlamentomuzun çatısı altında kalıyor, partisi onu ödüllendirip, muhafaza ediyorsa işte o CHP'ye hesabını sizin sormanız lazım. Öyle lafla kadına siyasi hak, koruma, saygı olmaz. Eşim olduğu için konuşamıyorum ama ben görüyorum ki milletimiz, kadınlarımız konuşuyor. Bunun gereğini benim milletim vakti saati geldiğinde yapar.
TBMM 23 Nisan 1920'den bu yana Türkiye'deki en yüksek idare merkezidir. Yasalar oradan çıkar, hükümetler oradan belirlenir, kararlar orada alınır... Hiç kimse, hiçbir kurum, fani olan hiçbir güç TBMM'nin üzerinde değildir. Yetki oraya vekil gönderen millette, sizdedir.
Türkiye'de zaman zaman bu yetkinizi elinizden almak istediler. İhtilal oldu... Sizin bastığınız mührü dikkate almadılar. Ben sizin seçtiklerinizi düzmece bir mahkemede yargılayanları unutmuyorum. Sizin kararınızı beğenmedikleri için Meclis'in üzerinde güçler oluşturdular. Meclis'i zayıflatmak istediler. 11 yıldır biz milli iradeyi muhafaza ediyor, gücüne güç katıyoruz. Bizi, kapatmak istediler. Milletimizin hayır dualarıyla, aklı selim sahibi olan yargı mensuplarıyla AK Parti yoluna devam etti.
Bu ülkenin istikametini çeteler değil, milletin Meclis'i çizer. Bu ülkenin yol haritasını, içeride ya da dışarıda belli güç odakları, başka ülkeler, çevreler değil sadece milletim çizer. Yetkiyi milletten alıp başkalarına devretmek isteyenlere karşı mücadele ediyoruz. Milletin mührünü yok sayıp kendi zümrelerinin çıkarlarını öne çıkarmaya çalışanlara karşı mücadele ediyoruz. Milli iradeye yönelik her saldırıya göğsümüzü siper edeceğiz.
Meclis ve siyaset dışında yol arayanlar çok ciddi hatanın içindedir. Biz hiçbir meselenin Meclis'in görev verdiği yetkililer dışında ele alınmasına müsaade etmeyiz.
Çok ananın ciğeri, çok babanın yüreği yandı. Çok gencimizi yitirdik, ama hamdolsun gençlerimizi toprağa verdiğimiz acı törenlere artık şahit olmuyoruz. 11 yıldır, gençlerimizin şehit olmadığı bir bahar iklimi oluşturmanın mücadelesini veriyoruz. Şimdi bugünleri yaşıyoruz. Bu süreci muhafaza etmek, güçlendirmek için samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kadına hakaret eden Meclis'te ödüllendirildi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN