Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabancı'nın Baykal'a verdiği dosyada ne gizli?

Giriş Tarihi: 2.12.2013 18:29 Güncelleme Tarihi: 2.12.2013 18:34
Sabancı'nın Baykal'a verdiği dosyada ne gizli?

A Haber'de televizyon dünyasının deneyimli ismi Can Okanar'ın moderatörlüğünü üstlendiği "Anlatılmamış Öyküler"de CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan, gündem oluşturacak bir açıklama yaptı.

İşadamı Sakıp Sabancı'nın ölmeden bir iki ay önce CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a bir dosya verdiğini ve helallik istediğini dile getiren Sayan, "Baykal Türkiye'nin menfaati için bu dosyayı açıklamıyor" dedi.

İşte o sözler:

"Sayın Baykal CHP ile kimlerin uğraştığını biliyor. Sakıp Sabancı ölmeden önce Baykal'a bir dosya veriyor. Diyor ki 'Ölüm kalım dünyasıdır, ben helallik istiyorum siz bize çok şey söylediniz biz size haksızlık ettik. Sizinle ilgili PR çalışması yapıldı. Ben Türkiye'deki işadamlarının siyasete nasıl bulaştığını, nasıl dizayn ettiklerini, kanalını kurtarmak için binlerce insanın hakkını hukukunu nasıl çiğnediklerini, nasıl yok ettiklerini gördüm. Bundan utandım, sizden özür diliyorum ve helallik istiyorum, bu kirli dosyayı da size veriyorum' diyor. Ölmeden 1-2 ay önce. Sayın Baykal ülkesinin menfaati gereği bu dosyayı açıklamıyor. "

İŞTE O AÇIKLAMALAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı'nın Baykal'a verdiği dosyada ne gizli?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN