Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çözüm TBMM'dedir kimse gasp edemez'

Grup toplantısında "" mesajı veren Erdoğan, "Türkiye'nin her meselesinin çözüm yeri TBMM'dir. Çözüm iradesi gasp edilemez" dedi

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, nda "Hiçbir gücün Meclis'e boyun eğdirmesine izin vermeyeceğiz" diyerek ye vurgu yaptı. "Türkiye'nin her meselesinin çözüm yeri TBMM'dir. Hiçbir güç çözüm iradesini gasp edemez" mesajı veren Erdoğan, yerel seçimler için 15 adayın da tanıtıldığı grup toplantısında şunları söyledi:
Biz bir yandan Türkiye'ye büyük eserler bırakırken, bir yandan da bu eserlerin kalıcı olması ve yenilerini eklenebilmesi için sağlam zeminde inşa etmenin mücadelesini veriyoruz. Bu sağlam zemin, hiç kuşkusuz milli iradenin özgür ve bağımsız şekilde tecellisidir. Milletin vesayete ve vasilere hiç ama hiç ihtiyacı yok.
Hala halkına 'bidon kafalı' diyenler bunlardır. Çok partili dönemlerde, demokrasi dönemlerinde kimi çeteler, kimi karanlık odaklar, kimi zümre ve gruplar, bazı sermaye çevreleri ve bazı medya kuruluşları millete aynı tahkir edici nazarla bakmış, hükümetleri istedikleri zaman değiştirmişlerdir.
Sivil toplum, dernek, vakıf, sendika eleştirilerini yaparlar, tavsiyelerini ortaya koyarlar ama hakaret edemezler. Nihayetinde karar verecek olan TBMM, milletin seçtiği vekillerdir, o vekillerin tayin ettiği hükümetlerdir. Millet beğendiğini orada tutar, beğenmediğini de alaşağı eder.
Milli iradeye, sandığa, demokrasiye en fazla sahip çıkması gereken bizzat TBMM'nin kendisidir. Eğer bir vekil veya bir siyasi parti, yetkinin kendisinde değil, Meclis dışındaki güçlerde olduğuna inanıyorsa, Meclis dışından medet umuyorsa, o vekil veya siyasi parti en başta kendisini inkar etmiş olur. Milli iradeye muhalefet partileri de sahip çıkmalıdır. İktidar patisinin milli iradeyi güçlendirmek için ortaya koyduğu gayreti, muhalefet partileri de samimi şekilde desteklemelidir. Meclis, iradesini Meclis dışındaki güç odaklarına teslim edemez. Medya, baskı grupları, sermaye, çeteler, mafyatik örgütler, karanlık suç örgütleri kendisini Meclis'in yerine koyamaz.
Hiçbir gücün Meclis'e, siyasetçiye ve milli iradeye boyun eğdirmesine izin vermeyeceğiz, göz yummayacağız. Türkiye'nin her meselesinin çözüm yeri TBMM'dir, her meselenin çözüm aracı siyasettir; ne eli silahlı terör örgütleri, ne çeteler, ne manşetler, ne de sermaye çevreleri hiçbir şart altında Meclis'in ve siyasetçinin çözüm iradesini gasp edemezler.
Kurtuluş Savaşı günlerinde Ankara'nın Polatlı ilçesinden top sesleri gelirken TBMM vazifesini bihakkın yerine getirmişti. Bugün de sermayesini, manşetlerini, kışkırtmalarını adeta bir kurşun gibi Meclis'in üzerine çevirenlere rağmen Meclis'in ve siyasetin saygınlığından taviz vermeyeceğiz. Biz siyasetçiler, milletvekilleri, Başbakan, bakanlar olarak milletin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz.
Kirli komplolardan, sokak hareketlerinden, terörist saldırılarından, yurt içinde ve dışında yazılan senaryolardan medet umanlar milletin emanetine ihanet ederler. Millet doğru ile yanlışı birbirinden ayıracak akıl ve iradeye sahiptir. Millet bize oy verse de doğru kararı vermiştir, vermese de doğru kararı vermiştir. Biz başkaları gibi bize oy verenleri makbul, vermeyenleri 'bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, makarnacı, kömürcü' gibi sıfatlarla tahkir edenlerden asla olmadık ve olmayacağız. ANKARA

Katar'a gidiyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, bugün Katar'ın başkenti Doha'ya günü birlik bir ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, Doha temasları kapsamında Katar Emiri Şeyh Hamed bin Halife Al Sani ve Katar Başbakanı ve aynı zamanda Dışişleri Bakanı Şeyh Hamed bin Casim bin Cebr Al Sani ile bir araya gelecek. Görüşmede, iki ülke ilişkilerinin yanı sıra başta Suriye olmak üzere, Filistin-İsrail sorunu ile Mısır'daki gelişmeler ele alınacak. Erdoğan'ın Doha ziyaretinde ayrıca enerji, güvenlik ve ekonomi gibi bölgesel ve uluslararası bazı konularda da görüş alış verişinde bulunulacak. Erdoğan, en son Ocak 2013'te Katar'a bir ziyaret gerçekleştirmişti.


ARKADAŞINA GÖNDER
'Çözüm TBMM'dedir kimse gasp edemez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN