Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yardımcısı Arınç, Batman'da

Giriş Tarihi: 5.12.2013 22:00
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Burada (Batman) AK Parti kazanırsa, bunun etkisi Batman ile sınırlı kalmaz. Bütün Türkiye ve dünya buna dikkat eder" dedi.
Arınç, Batman Alyans Düğün Salonu'nda AK Parti İl Teşkilatı Toplantısında yaptığı konuşmada, Belediye başkan adayları Mehmet Emin Ekmen'i takdim etmek için bir arada olduklarını belirterek, adaylar içerisinde Ekmen'in uygun bulunduğunu bildirdi.
Bütün güçleriyle Batman'da seçimi kazanmak için çalışacaklarını, Batman Belediyesinin layık olduğu başkana ve hizmetlere kavuşacağını dile getiren Arınç, Batman'ın hizmetin en büyüğüne layık olduğunu aktardı.
Partilerinin 10 yıl içerisinde 3 milletvekili, 2 yerel, 2 referandum seçime girdiğini, güzel bir dönemi birlikte geçirdiklerini anlatan Arınç, her seçimde oy oranlarını artırdıklarını ve tek başlarına iktidar olduklarını anımsattı.
Hep yukarıya giden bir grafik çizdiklerini, 2 seçmenden birinin oyunu aldıklarını, bunun muhteşem bir başarı olduğuna işaret eden Arınç, yarın yine seçim olsa yüzde 51'ler, 52'ler, 53'ler çıkacaklarını aktardı.
"Sayın Baykal'ın korkusundan Abdullah Gül'e oy vermeye hazır bir CHP Genel Başkanı var"
AK Parti'nin başarısının sırrını ortaya çıkarmak için araştırmalar ve incelemeler yapıldığını, halen de yapmaya devam edildiğini, dünyanın dikkatini çeken bir başarı olduğunu vurgulayan Arınç, şöyle konuştu:
"Bunun altında bir sır var, nedir bu hikmet? Halkla bütünleşmek, halkın dilinden konuşmak, dürüst, ilkeli, kararlı ama cesur siyaset yapmak, dik durmak, diklenmemek, taviz vermemek, inancını ortada bırakmamak. Hamolsun işin sırrı buradadır. Bir zamanlar onun bunun kaş göz çakmasından korkarak, birisinin hafifçe öksürmesinden korkuya kapılanlar gitti. Hamolsun göğsünü siper eden iktidarlar geldi. Bir karikatür vardı. 10 cilt kitap yazmaya bedel. Tayyip bey var, karşısında da elpençe divan durmuş biraz mahcup 2 kişi var. Tayyip bey onlara soruyor, 'söyleyin ikinizden biri hanginiz bize oy verdi'. O kişinin kim olduğu önemli. Birisi Bahçeli, birisi de Kılıçdaroğlu. İkisinden biri AK Parti'ye oy verdiyse bu karikatürü çizeni tebrik etmek lazım. Bu karikatürdü, ama gerçek oldu günün birinde. Kılıçdaroğlu, bir gün boş bulundu. Televizyonda, söz döndü dolaştı cumhurbaşkanlığı seçimine geldi. Muhabir birden sordu. 'Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olsa oy verir misiniz?'. Kılıçdaroğlu, 'tabi veririm' dedi. Sayın Baykal'ın korkusundan Abdullah Gül'e oy vermeye hazır bir CHP Genel Başkanı var. Demek ki Kılıçdaroğlu, karikatürü çizen adamın kalbini iyi okumuş, AK Partili de olsa birisine oy verebilirim diyor."
Arınç, Kırkpınar güreşlerinde 3 defa üst üste şampiyon olana altın kemer takıldığını, kendilerini böyle gördüklerini, geçen yerel seçimde Batman'da kazanmamış olabileceklerini, ancak Türkiye'de 2 bin 900 belediyenin bin 572'sini kazandıklarını vurguladı.
Batman'ın bölgenin en önemli illeri arasında bulunduğunu, her dönemde milletvekillerinin olduğunu, seçime ne zaman girdi Batman olarak alınlarının akıyla çıktıklarını aktaran Arınç, çok iyi bir adayla seçime gireceklerini, dünyanın, Türkiye'nin gözünün Batman'da olacağını belirtti.

"BUNUN ETKİSİ BATMAN İLE SINIRLI KALMAZ"
Başbakan Yardımcısı Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Burada AK Parti kazanırsa, bunun etkisi Batman ile sınırlı kalmaz. Bütün Türkiye ve dünya buna dikkat eder. Bunun siyasi ve sosyal sebepleri var. O yüzden Bursa'da bir insan bir çalışacaksa, Batman'da beş çalışması lazım. Manisa'da iki çalışacaksa, sizin on çalışmanız lazım. Kimse Manisa'ya, Bursa'ya bakmaz, herkesin gözü Batman'da olacak. Başta il belediyesi olmak üzere ilçelerimizle kazanılması Türkiye'de müthiş bir sinerji meydana getirir. Sinerjiye bizim inancımızda bereket diyebilirsiniz. Batman'da bütün Türkiye'nin dikkat ettiği, özellikle çözüm sürecinde ve Türkiye'nin geleceği noktasında Batman'da kazanılan bir başarı mutlaka bir bereket, bir sinerji olacaktır. Bunu kazanmak için bütün maddi ve manevi gücümüzü kullanmamız lazım. Kimseyi suçlamadan, kavgayla vakit geçirmeden, Batman'da hangi zor şartlar altında siyaset yaptığınızı çok iyi biliyorum. Batman ve Türkiye'de kazanacağız, dünyaya örnek olacağız."
Siyasi propapaganda ideoloji değil, hizmet üzerine yapılması gerektiğini, farklarının siyasette hizmete göre çalıştıklarını belirten Arınç, buyurgan değil, hizmetkar olduklarını anlattı.
Bir taksi şoförüne hangi partiye oy vereceğinin sorulması üzerine AK Parti'ye vereceğini bildirdiğini dile getiren Arınç, "Eskiden hastanelerde zorluk çektiğini belirtmiş. Şimdi ise Türkiye'nin başbakanı hangi hastaneye gidiyorsa, kendisinin de taksi şoförü olarak aynı hastaneye gittiğini söylemiş. Hava alanlarımız sayısı 40'ı geçti. 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Şimdi otoyollar yapıyoruz" dedi.
Herkesin en kaliteli, konforlu ve ucuz ulaşımdan istifade ettiğini, artık Türkiye'nin her ilinde üniversitenin bulunduğunu kaydeden Arınç, gece gündüz çalışarak milletin istediğini yapmaya çalıştıklarını, şimdi belediyelerde de bunu yapacaklarını dile getirdi.

"ÖNÜMÜZE BİR ÇUKUR ÇIKARSA, BU SİZE ENDİŞE VERMESİN"
Bir insanın doğumundan ölümüne kadar belediye hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu, belediye başkanı sokağa çıktığında halkın isteklerini yerine getirmek zorunda olduğuna dikkati çeken Arınç, iyi bir şehir, yeşil bir çevre, insanların mutlu olacağı, herkesin ev sahibi olacağı iyi bir belde, iyi bir içme suyu hizmetini belediyelerinin yaptığını ifade etti.
"Batman'da AK Partili belediye başkanı kazandığında bu hizmetleri alacaktır. Kazanacaksınız. Önümüze bir çukur çıkarsa, bu size endişe vermesin. 'Ben bunu atlayacağım, kazanacağım, kazanacağım' diyeceksiniz. Ama arada çok fark var, bu farkın kapatılması mümkün değil diyenler vardır. Maddi hesaplarla baktığınızda son seçim sonucuna göre gerideyiz. Ama artık 2009 yılında değiliz, bu tarihten bu yana Türkiye'de çok şey değişti" diyen Arınç, çok reformlar yaptıklarını, insanlar arasındaki ayrımcılığı kaldırdıklarını, hizmete dayalı siyasetin başarılarını gösterdiklerini bildirdi.

"ARADAKİ OY FARKI FAZLA DEĞİL"
Çok büyük hizmetleri halkın önlerine koyduklarını, Bursa'da okul açılışında sınıfların yarısından fazlasında başörtülü öğretmenlerin ders verdiğini belirten Arınç, şöyle devam etti:
"1999 yılında Merve Kavakçı hanımefendiye mecliste yapılan muameleyi görmüştünüz, değil mi? Üzülmüştünüz. Ne zaman Türkiye bu zulümden kurtulacak demiştiniz. Ama 31 Ekim günü artık TBMM'de 5 hanım milletvekili kardeşimiz başındaki örtüsüyle parlamenterlik görevini yapıyor. Çok şeyler yaptık, yapacağız da. Güçlüyüz, demokrasi ve insan hakları neyi gerektiriyorsa bunu yapacağız. 2009'da farklı şekilde oyunu kullanmış olanlara bu hizmetleri anlattığımızda ve belediyelerin yapmadıklarını, bizim nasıl yapacağımızı söyledikten sonra emin olun bu oylar kat kat rahatlıkla dönebilecektir. Şiddetin, silahın, korkunun, endişenin olmadığı bir seçim düşünüyoruz. Bu şartlar olursa milletin daha farklı oy kullanacağına inanıyoruz. Aradaki oy farkı da fazla değil. Üye sayımız arttı. Daha şimdiden kazanma noktasında biz varız diyebilirim."
Kapı kapı dolaşarak AK Partili belediyelerin hizmeti anlatıldığı zaman oyların artacağını bildiren Arınç, "Yeter ki çalışın, en yakınından başlayarak bütün Batman'ı çalıştırmak zorundayız. Burada bir belediye başkanı değişecek, ama çok şey de değişecek. Buna inandıracaksınız. Batman'da AK Parti kazandığında ne büyük bir bereket olacak bunları anlatacaksınız. Bu konuda hanımlar ve genç kardeşlerimiz çok başarılıdır. Gidilmedik, eli öpülmedik bir insan kalmayacak. Küskünlükler kesinlikle giderilecek, barış olacak. Bugün Batman'da biz bunu gördük" şeklinde konuştu.

"YAPACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR"
Yerel seçimden sonra büyük bir seçimin, Cumhurbaşkanlığı seçiminin olacağını bildiren Arınç, konuşmasını şöyle tamamladı:
"2014 yılı çok zor, sıkıntılı ama çok bereketli. 30 Mart'ta Batman'da müjdeyi aldığımızdan sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi var. İnşallah aday göstereceğimiz kişinin daha birinci turda yüzde 60'la Cumhurbaşkanı seçildiğini de Batman seçiminden sonra ikinci bir zafer olarak göreceğiz. Bir sene sonra da milletvekili seçimi var. Onda da dilerim çok başarılı olalım. Bir dördüncü dönem AK Parti iktidarını Türkiye yaşasın. Çünkü yapacağımız çok şey var. Büyük hizmetler var."
AK Parti'nin Batman belediye başkan adayı Mehmet Emin Ekmen de belediye başkanlığını kazanması durumunda partililere yapacağı hizmetleri anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Arınç, Batman'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN