Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kızgınlık geçti'

Dershane temsilcilerini kabul eden Arınç, "Kızgınlığın bitmesi hepimizi mutlu etti' dedi

Giriş Tarihi: 5.12.2013
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dershane temsilcileriyle Başbakanlık Merkez Bina'da bir araya geldi. Hükümetle dershaneler arasında arzu etmedikleri bir tartışma doğduğunu belirten Arınç, "Gittikçe artan kızgınlığın ve çatışmanın tamamen bittiğine yönelik işaretler almamız zannediyorum sizleri de bizleri de çok mutlu etti" dedi. Arınç özetle şunları söyledi:
* EL ELE ÇÖZECEĞİZ: Bir husumet içerisinde değiliz. Yani 'dershanelerimiz kötü kurumlardır' haşa böyle bir şey düşünerek bunu ortadan kaldırmak gibi bir kötü düşüncemiz yok. Sadece yeni eğitim sisteminde dershanelere olan ihtiyacın azalacağını düşündük. Dershanecilerin önerileri, elbette önemlidir. Meseleye kategorik, ideolojik bakmadığımızın ispatı olarak el ele vererek bu meseleyi çözeceğiz.
* DÖNÜŞÜM GEREKİYOR: Derhanelerin yeni eğitim reformunun parçası olacak şekilde bir dönüşüm içinde olması gerekiyor. Üzüldüğüm konu bunu daha evvel başarmalıydık. Bu kavga gürültü olmadan, 1 yıl, 6 ay, 2 yıl öncesinden bizim böyle bir çabamız olacak, siz ne düşünüyorsunuz diye çözmeliydik.
* YÜZ KIZARTICI GELİŞMELER: Birileri bu tartışma içerisinden bir siyasi sonuç çıkarmış olabilirler. Çok yüz kızartıcı, insanı şaşırtıcı bir takım gelişmeler oldu. Tartışma dershane boyutundan da adeta çıktı. Birileri durumdan vazife çıkarmak suretiyle iki tarafın karşı karşıya gelişini bir fitne ateşine döndürme gayreti içine girdi. Biz hükümet olarak, dershaneler, bu fitneyi söndürmek için gayret etmeliyiz. Belaltına vuruşlar bu vesileyle ortaya çıktı.
* KIZGINLIK VE ÇATIŞMA: Pazartesi günkü açıklamadan itibaren olumlu herkesin yeni bir ümide kapıldığı, gittikçe artan kızgınlığın ve çatışmanın tamamen bittiğine yönelik işaretler almamız zannediyorum sizleri de bizleri de çok mutlu etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kızgınlık geçti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN