Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kez Başbakan olarak orada...

Giriş Tarihi: 6.12.2013 11:35 Güncelleme Tarihi: 6.12.2013 14:25

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de 4 ay hapis yattığı Pınarhisar Cezaevi'ni ziyaret edecek. Polis ve jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı Cezaevi önünde bekleyiş sürüyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine geldi. Erdoğan'ı taşıyan helikopter, saat 11.15'te Şehit Yüzbaşı
Hüseyin Kutnu Kışlası pistine indi. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de Kırklareli'ne geldi. Erdoğan'ı burada Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, milletvekilleri ve diğer ilgililer karşıladı.

"PINARHİSAR YENİDEN DOĞUŞUN SİMGESİ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesindeki toplu açılış töreninde konuştu. İşte Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları;

Pınarhisar, benim hayatımda zindan değil, okuldur. Pınarhisar benim için yeniden doğuşun sembolüdür.
Pınarhisar'dan başlayarak Türkiye'ye çok büyük hizmetler kazandırdık. AK Parti'nin kuruluş planlarını Pınarhisar Cezaevi'nde yaptık. Büyük Türkiye'nin ilk adımını Pınarhisar'da attık.
Ben şiir okudum diye Pınarhisar cezaevinde kaldım.
Türkiye'de özgürlükleri daha da genişletmek için ne gibi adımlar atacağımızı kamuoyuyla paylaştık. Düzenlemeleri yaptık.
Özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırıyoruz.
Şarkılardan, sözlerden, kavramlardan korkmayacak kadar büyük bir ülkeyiz.
Çetelerle yoğun mücadele ettik. Milletin özgürlüğüne kaynaklarına göz dikmiş çetelerle kavga ettik

AYIN 16'SINDA BİR MÜJDE DUYACAKSINIZ

Bu ayın 16'sında yeni bir müjde duyacaksınız. Türkiye ile AB 16 Aralık'ta imzaları atacak.

Farklı dil ve lehçelerde propaganda yapmanın yasaklarını kaldırıyoruz. Eş genel başkanlık sistemini, devlet yardımı sistemini değiştiriyor kucaklayıcı bir sistem haline getiriyoruz.

Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünü açıyoruz.

Özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırıyoruz. 18 Maddelik taslak hazırlandı.

PINARHİSAR BENİM İÇİN BİR OKUL

Pınarhisar benim için bir okuldur, benim için Medrese-i Yusufiyedir. Pınarhisar sabrın tahammülün neleri getireceğinin canlı şahididir.

Pınarhisar'a 100 trilyonluk açılış gerçekleştiriyoruz.

14 YIL SONRA İLK KEZ...

Erdoğan, 3 gün boyunca Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ illeri ile ilçelerinde ziyaretlerde bulunacak. Erdoğan'ın Trakya ziyareti kapsamında 14 yıl önce 4 ay hapis yattığı Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevi'ni de ziyaret etmesi bekleniyor. Başbakan Erdoğan, ziyaretinin ilk gününde Kırklareli, ikinci gününde Tekirdağ ve son gün ise Edirne ve ilçelerdeki toplu açılış törenlerine katılacak.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez Başbakan olarak orada...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN