Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnce pantolonları karıştırmış

Giriş Tarihi: 7.12.2013 16:53
Bursa'da partililere seslenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bursa'daki bir dahaki toplantıya başbakan yardımcısı olarak gelmek istediğini söyleyerek, "Arınç ile Meclis'te hesabım var. Meclis'in son günlerinde nasıl bir raunt olacak, herkes görecek" dedi. İnce, evden çıkarken elektriklerin kesik olmasından dolayı pantolonunu ve ceketini yanlış giydiğini itiraf etti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Nilüfer ilçe teşkilatının düzenlediği toplu üye töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında sık sık iktidara yüklenen Muharrem İnce, bir dahaki sefere ana muhalefet partisi milletvekili olarak değil, başbakan yardımcısı olarak Bursa'ya gelmek istediğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ı eleştiren Muharrem İnce, "Arınç'ın da bu dönemi sona eriyor. Başbakan onu kum torbasına çevirdi biliyorsunuz. Onunla Meclis'te bir hesabım olacak. Bana bir çamur atmıştı. Ben onu bekliyorum. Meclis'in son günlerinde nasıl bir raunt olacağını siz de göreceksiniz. Tabii ben önce yargıyı bekledim, aklanmak istedim ve Allah'a şükür o bitti. Ama o şimdi nasıl aklanacak, onu göstereceğim. Yani millete dürüstlük ayaklarına yatıp Meclis başkanıyken meclis başkanlarının emekli maaşlarını nasıl iki kata çıkardığını ve diğerlerini anlatacağım. Siyaset uzun vadeli bir iştir. Düşmez kalkmaz bir Allah. Bakın yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara'yı bir alalım, bunlar sapır sapır dökülecek. Otobüsleri çekeceğiz Meclis'in önüne. Doğru otobüslerle Yüce Divan'a. Hep beraber" ifadelerini kullandı.
İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu parti Kemal Kılıçdaroğlu'nun babasının malı değildir. Bu parti Muharrem İnce'nin babasının malı değildir. Bu parti, il ve ilçe başkanlarının babasının malı değildir. Bu parti, Atatürk'ün bize emanetidir. Bu, Cumhuriyet'i kuran partidir. Kim nerede siyaset yapmış olursa olsun, herkese bu partide yer vardır ama 'Ben sosyalistim, CHP'yi sosyalist partiye benzeteceğim. Ben CHP'yi BDP çizgisine çekeceğim. Ben CHP'yi sağ çizgisine çekeceğim. Ben CHP'yi şu çizgiye çekeceğim' diyorlar. Orada dur. Nasıl AKP'ye giden, geçmişte siyaset yapan insanlar AKP'li oluyorsa, CHP'ye gelenler de CHP'li olacak".

"ANKARA'YI KAMERALARIN ÖNÜNDE NİYE SORUYORSUN?"

Partililerden birisinin 'Ankara ne olacak?' sorusuna ise İnce, esprili bir dille, "Ankara'yı kameralarında niye soruyorsun? Çikolata imalatı ile büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı halka açık alanlarda yapılmaz" yanıtını verdi.

CHP olarak herkesi kucakladıklarını ifade eden Muharrem İnce, "Biz iki Mustafa'yı da severiz. Muhammed Mustafa'yı da severiz, Mustafa Kemal'i de severiz. İkisinin yeri ayrı ayrıdır. Birbiriyle kıyaslamayız onları. Dinimizin peygamberi ve ülkemizin kurucusu onlar. Son dönemlerde Türkiye'de her şeyi böldükleri gibi Müslümanları da böldüler. AKP, bu 5 parmaktan birisi değildir. AKP yandan çıkan 6. parmak gibidir. Hani bir ağaca aşı yaparsınız ya, aşının altından çıkmadır bu. Bunlar aşının altından çıkmadır" diye konuştu.

"DÖNEK SOLCULAR DA YİYOR"

Nazım Hikmet'in bir şiirinden örnek veren İnce, bazı sanatçıları eleştirerek, "Bunlar eskiden Adnan Şenses'çiydi. Birtakım dönek solcuları kandırmak için Ahmet Kaya'ya iki ağlıyor, bizimkiler de yiyor bunu" ifadelerini kullandı.

Yerel seçimler öncesi bir korkusundan da bahseden İnce, şöyle devam etti:

"Belediye meclisi listesinde, 'Niçin 18. sıradayım' deyip partinin aleyhine çalışmazsak, birbirimizi sokakta hırpalamazsak, belediye başkan adaylarımıza, ilçe başkanlarımıza ve milletvekillerimize sokakta çamur atmazsak, 'Kan kusup kızılcık içtim' dersek, 'Şu ampulden kurtulalım, hesabı sonra görürüz' dersek merak etmeyin biz bu hesabı görürüz."

MUHARREM İNCE PANTOLONLARI KARIŞTIRDI: "BEN ZEVKSİZ DEĞİLİM"

Konuşmasının son bölümünde sahneye çıkan Muharrem İnce, Yalova'daki evinden çıkarken farklı bir pantolon ve ceket giydiğini itiraf etti. Muharrem İnce, "Benim pantolon siyah, ceket lacivert. Sabah Yalova'da elektrikler kesikti. Dolaptan bulduğumu giymişim. Yanlış giymişim. Bu kadar zevksiz değilim. Kimlerin dikkatini çekti? Kimsenin çekmemiş. Keşke söylemeseydim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnce pantolonları karıştırmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN